Праця для студентів, або Як не сидіти на батьківській шиї

Перший курс за плечима, студенти відчули, що таке — університетське життя. До кожного приходить розуміння — самостійність тільки-но наступає, а грошей вже бракує.

Батьки платять за навчання шалену суму, і просити в них ще й на власну втіху вже соромно. Лишається єдиний вихід — шукати роботу. Але яку?

В Америці студенти найчастіше працюють барменами та офіціантами, і Україна успішно перебирає цю практику. Робота проста, зрозуміла і, майже завжди можна домовитися про графік, щоб якнайменше пропускати заняття в університеті. Так само, як і адміністратори залів, наприклад, у кінотеатрі. Але наврядчи ви будете працювати два-три дні на тиждень, тож без пропусків у виші або без оформлення індивідуального графіку — не обійтися.

pixabay.com

pixabay.com

Якщо вам не подобається такий розвиток подій, можна йти на приробітки. Під час пошуку ви будете натикатися, загалом, на вакансії накшталт: “Потрібна людина на розклейку оголошень та роздачу листівок”, але також можна знайти роботу копірайтера чи рерайтера, це зручно ще й тим, що можна працювати вдома. Але в розділі “робота для студентів” можна знайти щось і цікавіше, наприклад проведення соціологічних опитувань, якщо ви не соромитеся підійти до незнайомця та поставити десяток питань.

vistanews.ru

Також великі компанії пропонують гнучкий графік роботи для студентів. Тож вакансії касира, охоронника, вантажника, кур’єра та поштаря завжди відкриті. Якщо ви добре ладнаєте з дітьми, можна влаштуватися інструктором-аніматором в найближчий розважальний центр для дітей. Слід, також, згадати свої таланти, можливо ви непогано співаєте, чи маєте музичну освіту, чи з дитинства захоплювалися фотографією, чи можете розважити публіку виступом у жанрі стенд-ап.

besplatka.ua

Найважча та найобширніша тема: робота за спеціальністю. Про це мріє чи не кожен студент. Але знайти її не так просто. Не сподівайтеся, що вже на першому курсі роботодавці будуть чекати вас з розпростертими обіймами. Порада: коли підходить час студентської практики — бажано обрати місце, де ви б бажали працювати в майбутньому, адже, якщо ви покажете себе в «гарному світлі» перед роботодавцем, скоріш за все, вас покличуть на постійну роботу або на фрі-ланс.

Головне, у пошуку заробітку, не забути, що, в першу чергу, ви — студент, та ваше основне завдання — навчатися. Працювати у вихідні, на канікулах, вдома але не в збиток успішності у виші.

Віра ВІСЛОГУЗОВА