Проект «Маки пам’яті» презентували у Мистецькому арсеналі
У рамках підготовки до відзначення Україною 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал" презентували проект "Маки пам'яті".
У заході взяли участь дружина президента Марина Порошенко з дітьми. Присутнім продемонстрували відео-інсталяцію на кульках та стінах, яка символізує мир і війну: колосся мирного поля, які раптово перетворилися на поле бойових дій. Сюжет завершується тим, що поле загоюється від ран і поростає маками – квітами пам’яті.
Дружина президента закликала усіх українців 8 та 9 травня приєднатися до акції «Маки пам’яті» в знак шани, поваги та пам’яті за усіма загиблими героями України. «Коли ми пам’ятаємо – ми непереможні», – сказала Марина Порошенко. Голова українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович нагадав, що Друга світова війна була найбільш кривавою сторінкою в історії людства.
«Червоний мак є традиційним українським символом, про який співалося в козацьких думах як про символ пролитої козацької крові. З іншого боку, червоний мак є європейським символом пам’яті жертв І та ІІ світової війни», – сказав В’ятрович.
При цьому він нагадав, що вже в минулому році була започаткована ініціатива вшанування загиблих українців із символом «Маку пам’яті», а в цьому році ініціатива отримала законодавчу базу у вигляді указу президента, відповідно до якого 8 травня відзначатиметься Днем пам’яті та примирення.
«Надзвичайно важливо по-українськи вшановувати пам’ять жертв і героїв цієї війни, бо Україна була однією з головних арен Другої світової війни. За різними підрахунками, близько 10 млн українців стали жертвами тієї війни. Українці зробили визначальний внесок у перемогу над нацизмом у лавах Червоної Армії, Української повстанської армії, в арміях Польщі, Франції, Великої Британії та інших країн. Всі разом зробили, щоб перемога над фашизмом стала можливою», – сказав голова українського інституту національної пам’яті.
Джерело: tsn.ua
Фото: president.gov.ua