Професор Колумбійського університету навчатиме студентів ЗНУ особливостям медіакомунікацій

Колишній кар’єрний американський дипломат, а сьогодні власник консалтингової агенції у Сан-Франциско (США) та професор Колумбійського університету Марк Діллен 25 листопада зустрівся зі студентами-журналістами Запорізького національного університету. За круглим столом він обговорив з молоддю специфіку сучасних американських і закордонних медіакомунікацій

Це було вступне заняття з серії тренінгів для молодих журналістів, що проходитимуть протягом місяця, тож професор присвятив його знайомству зі студентами, щоб виявити їх обізнаність в інформаційному просторі. Марк Діллен поцікавився, з яких джерел вони дізнаються новини та порадив два видання, які, на його думку, найкраще висвітлюють американські та європейські події (www.politico.com, www.realclearpolitics.com).

Більшу частину тренінгу професор присвятив дискусії про громадянську журналістику, адже цей рух вже давно розвивається в США, однак в Україні він тільки-но започаткувався. Це найдемократичніший спосіб подачі інформації. Прості люди, які стали свідками чогось, знімають на свій мобільний телефон або на будь-який інший гаджет цю подію і поширюють її. Без зайвих коментарів, без нав’язування своєї точки зору, як це часто буває в ЗМІ. Глядач матиме змогу самостійно оцінити подію і зробити висновки. Марк Діллен розповів не тільки про користь, але й про небезпеку цього виду діяльності.

«Я хочу навчити студентів всього того, що вмію сам, розповісти про реалії журналістської діяльності, аби студенти розуміли, що не все так просто і легко. Я не хочу їх лякати, я хочу їхпідготувати до всіх труднощів, аби це були справжні професіонали», – поділився з «Порогами» професор.

Як розповів декан факультету журналістики ЗНУ Володимир Манакін, подібні заходи з експертами з різних країн відбуваються кожен рік.

«Це чудовий досвід не тільки для студентства, але й для викладачів: ми обмінюємось досвідом та розширюємо власний кругозір», – додав декан.

Автор: Данило Валуєв, Ангелина Шеремет