«ProZorro. Зробити неможливе в українській владі»: історія успіху першого українського державного стартапу

Хоча й карантин, українські видавництва тішать своїх читачів новинками. Ось у видавництві «Наш Формат» у квітні вийшла друком «ProZorro. Зробити неможливе в українській владі». Автори – Максим Нефьодов та Федір Крикун. А про що книга/ Чи варто вона уваги – читайте далі.

Тематика книги

Фінанси, економіка, державні закупівлі, публічні фінанси.

Про що книга?

«ProZorro. Зробити неможливе в українській владі» —  це  історія найвідомішого державного стартапу в Україні від самого початку (Майдану, зародження ідеї) й до сьогодення (хто працює над проектом зараз та які цілі на майбутнє).

ProZorro — сучасна система державних закупівель з потужним штатом розробників, новими підходами до менеджменту та маркетингу. За час існування вона дала змогу заощадити понад 100 мільярдів гривень на державних закупівлях. З моменту заснування проекту змінилося два склади парламенту і чотири уряди. Та чи все було так гладко?

Читаючи книгу, Ви дізнаєтесь:

— про злети й падіння проекту;

— як вдалося розробникам зайти на «огороджену» територію держзакупівель;

— як вдалося змінити правила «гри» в одній з найкорумпованіших сфер;

— як поетапно змінювалася система держзакупівель;

— хто підтримував ProZorro;

— як створити сильну команду: об’єднаних ціллю робітників та сильний менеджмент;

І це лише маленька частина того, що Ви дізнаєтесь. Більше – в книзі.

Хто автори?

Вони – частина команди ProZorro. Вони – брали безпосередню участь у проекті.

Федір Крикун — медіаконсультант, журналіст і комунікаційник, продюсер мистецького об’єднання «Щогла», колишній прес-секретар заступника міністра економічного розвитку і торгівлі, піар-координатор команди ProZorro.

Максим Нефьодов — український економіст, державний службовець. Колишній голова Державної митної служби. У 2015-2019 рр. —  перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України та член Національної ради з питань антикорупційної політики. Один із засновників та головних ідеологів системи ProZorro.

Для кого ця книга?

Книга «ProZorro. Зробити неможливе в українській владі» буде цікава широкому колу читачів — всім, хто цікавиться

  • створенням й розвитком системи Prozorro;
  • процесами державного управління;
  • бізнесом (багато корисного про маркетинг та менеджмент).

Історія ProZorro — це унікальна історія про те, як вдалося перемогти державну бюрократичну машину.

Чому її варто прочитати?

192 сторінки. І не багато, і не мало. Не швидко і не повільно читається. Але є над чим подумати (про історію, долі людей, згадати минуле). Я, наприклад, багато гуглила, адже багатьох героїв потрібно було ідентифікувати, бо коли зароджувався цей проект та розвивався (2014-2015 рр.), мені було 14-15 років та на конкретні прізвища політиків я не зважала.

Це захоплива книжка, написана живою мовою з безліччю фактів. Вірними помічниками у читанні були жовтий маркер, блакитна ручка та лист А4, щоб виписувати прізвища, хто був причетний до проекту та не заплутатися.

Для мене ця книга – не тільки про історію Prozorro, а й про створення команди. Всі їхні поради (про скрам дошку, використання гугл-документу та багато іншого) зафіксувала, а книжки, котрі вони згадували додала до корзини з бажаними.

Ця історія може стати прикладом для українців, які хочуть жити в новій країні.  Історія, що надихає …

підготувала: Юлія Чернявська