Рада молодих вчених ЗНУ зустрілася з колегами з «Запорізької політехніки»

Наприкінці січня представництво Ради молодих вчених ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) – її голова Руслан Амінов, заступниця голови Вікторія Ковпак, секретарка Ганна Чорна та член ради Іван Клопов – задля розширення можливостей для реалізації спільних освітніх і науково-дослідних проєктів молодих учених провели робочу зустріч із представниками Наукового товариства студентів та аспірантів Національного університету «Запорізька політехніка». Цей виш представляли секретарка НТСА, голова студентського самоврядування та членкиня Експертної ради студентства закладів вищої освіти Марія Павленко, голова НТСА Сергій Леощенко, заступник голови Дмитро Первєєв і голова НТСА факультету інформаційної безпеки та електронних комунікацій Сніжана Вичужаніна.

Під час робочої зустрічі її учасники у форматі дискусії обговорили можливості для співпраці – проведення спільних міждисциплінарних науково-практичних і науково-популярних заходів, об’єднаних актуальною темою-маркером. Наприклад, ішлося про такі теми, як урахування регіональних перспектив, воєнний дискурс, повоєнна відбудова для регіону та країни тощо. А також – про створення бази для реалізації перспективних наукових колаборацій у підготовці наукових проєктів, написанні публікацій для видань, індексованих у міжнародних наукометричних базах; координації зусиль у пошуку підтримки та зацікавлення науковими колами, органами державної влади, громадськими організаціями й інвестиційними компаніями, що може мати реальне впровадження в регіональному та національному контекстах.

Під час розмови порушувалися питання викликів і перспектив реалізації науково-дослідницької роботи молодими вченими в регіоні, аспірантської роботи під час війни, обмінялися досвідом участі молодих учених в акредитаційних практиках.

У результаті зустрічі всі присутні засвідчили користь таких ініціатив для сприяння розширенню кола спільноти серед молодих науковців регіону, що особливо актуалізувалося в умовах дистанційної роботи, воєнного стану. Вони домовилися надалі уточнити можливі напрямки співпраці для підписання Меморандуму між спільнотами молодих учених університетів.

Вікторія Ковпак, факультет журналістики ЗНУ