Радіо у воєнний час

Радіомовлення - найпростіший механізм передачі інформації. Як засіб масової інформації, радіо існує вже майже сто років, до того ж є найбільш оперативним та зручним в структурі медіа.

Радіо моментально передає інформацію, а тому відіграє роль системи оповіщення у випадку надзвичайної ситуації. Від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України у людей з’явилась потреба у швидкому отриманні інформації для того, щоб слідкувати за новинами, знати коли повітряна тривога чи можлива евакуація з міста. Також завдяки тому, що радіо грає на фоні, можна займатися своїми справами й водночас слухати новини, тематичні програми або інтерв’ю на тему війни із військовими, політологами, чиновниками, які розповідають, як діяти в тих чи інших ситуаціях.

Також не треба забувати про інформаційну безпеку, адже ворог веде війну не лише ракетами й бомбами, але й за допомогою фейків, які призводять до паніки. Наразі кожному українцю життєво необхідний доступ до перевіреної інформації, а на окупованих територіях, вороги глушать мобільний зв’язок, відрізають кабелі Інтернету і телебачення. Але тут радіо має перевагу, адже за допомогою радіоприймача на батарейках, радіо в автівці, або старенького телефону без зайвих додатків, але з радіо, людям часто вдається зловити радіохвилю і дізнатись хоч якусь перевірену інформацію.

підготувала Вікторія Свідерська