Рецензія на книгу Ілларіона Павлюка «Я бачу вас цікавить пітьма»

Чи цікавила вас колись пітьма? Навіть, якщо ні, то після прочитання роману Ілларіона Павлюка «Я бачу вас цікавить пітьма» вашу увагу обов’язково приверне темрява. Ця книга, немов, відкриває підземелля людських пороків і саме моторошне, це те що читач знайде там, в якійсь мірі, відображення себе, але нікому про це не скаже, можливо навіть самому собі.

Поєднання містики з детективом постійно тримає читача в напрузі. Але що остаточно не дає відкласти книгу протягом багатьох годин, так це кількість алюзій і метафор закладених в кожне слово, які насичують текст відсилками на відомих класиків і біблійними мотивами. Цю книгу варто читати навіть вдруге, перший раз, як захопливий та неординарний детектив, а другий, для того щоб з’ясувати всі розгадки які автор майстерно заховав від першого прочитання.

Багато хто порівнює стиль Ілларіона Павлюка з стилем всім відомого Стівена Кінга. Почасти так воно і є, бо сам автор неодноразово зазначав що є фанатом Короля жахів і часто надихається його творчістю, що можна помітити в тексті його роману. Але не дивлячись на це вельми приємне порівняння, Ілларіон Павлюк на момент своєї третьої виданої книги викував свій настільки унікальний стиль, що кожен кому пощастило прочитати його книгу непросто задумається про подію в книзі, а і зрозуміє як моторошно близько світ показаний в історії, переплітається з людським життям.

«Я бачу вас цікавить пітьма» є без перебільшення вагомим внеском в українську літературу. Я пишаюсь тим, що в Україні є настільки талановиті письменники. Цікавтесь українським !

Плетінь Єлисей