Різдво vs Новий рік: опитування серед студентів та викладачів журфаку ЗНУ

Країна вже відсвяткувала Новий рік. На черзі - Різдво Христове. Відомо, що в європейських державах головним, найбільш шанованим святом є саме Різдво, Новому ж року приділяється значно менше уваги. В Україні ситуація дещо інакша: відголоски минулого  вкорінилися у випадку звеличення свята Нового року та применшення, а свого часу і заборону, Різдва.

Чи змінилося відношення українців до цих свят? Яке свято більш значуще, очікуване? Та чим відрізняються святкування дізнаємось за підсумками нашого опитування серед викладачів та студентів Запорізького національного університету.

Інна Демченко, студентка: «Найбільш очікуване — це Новий рік, він асоціюється із затишком та веселощами. Зазвичай, його я святкую або із близькими друзями, або із рідними. Щодо Різдва, то його моя родина святкує скромно, але кутя завжди є на столі.»

Олена Усманова, викладач: «Для мене Новий рік — це свято, яке святкуємо в родинному колі: прикрашаємо ялинку, квартиру, готуємо разом святковий стіл. А Різдво святкуємо з батьками та родичами. Збираємося всією великою родиною, згадуємо минулий рік, зустрічаємо вечірників, святкуємо.»

Таїсія Зозуль, студентка: «Жодне з цих свят особисто для мене нічого не значать, особливо Новий рік. Але дуже люблю вечір 6 січня, коли збирається вся велика родина за одним столом.»

Ганна Янько, студентка: «Напевно більше очікую та святкую Новий рік, свято казки та магії, святкую у сімейному колі, інколи з друзями. Різдво майже не святкую, просто приношу хрещеним батькам кутю та проводжу з ними якийсь час.»

christmas_retro_card

Інна Абрамова, викладач: «Більш очікуване, звичайно, Різдво, Народження нашого Христа. Це важко передати словами, треба відчувати серцем і душею. Господь для мене це все, сенс мого життя, не уявляю, як можна жити без Бога, без віри.»

Інна Єганян, студентка: «Загалом, головне релігійне свято — Різдво, але святкуємо ми з родиною його дуже скромно. Збираємось усією родиною, вечеряємо та розмовляємо. А Новий рік справляємо гучно разом із друзями.»

Наталія Троценко, студентка: «Кожен рік дуже чекаю саме Новий рік, адже атмосфера казки панує і у доми, і у місті. Люблю прикрашати дім та готувати вечерю разом із родиною. Традиційно зустрічаю Новий рік із сім‘єю, а потім іду святкувати до друзів. На Різдво іду в гості до хрещених.»

Аліна Циба, студентка: «Для мене свято — Новий рік. Усі ці новорічні клопоти та приготування мені до вподоби. Саме цього дня за великим столом збираються усі друзі. А Різдво — сімейна вечеря у колі родичів.»

Підготувала Даша ДОРОШЕНКО