Запорізький студент Родіон Портной: від бігової доріжки до 10-кілометрового марафону

В листопаді в Запоріжжі відбувся масовий марафон "Zaporizhstal Half Marathon 2017". У біговому заході взяли участь близько 1500 учасників, серед яких були як професійні атлети, так і любителі з різних міст України

До заходу долучились бігуни з 9 країн світу, зокрема з США, Туреччини та Молдови. Родіон Портной — запорізький студент, учасник марафону під номером 10169, який поділився своїми враженнями від марафону в цьому інтерв’ю.

— Це ваша перша участь в такого роду заході чи вже маєте «марафонський» досвід?

— Ні, це був мій перший досвід. Протягом п’яти років я тренувався на біговій доріжці, і мені прийшла така думка, що, якщо я можу бігати на доріжці, то чому б не зробити це на марафоні.

— Тобто саме бажання випробувати себе спонукало вас взяти участь у заході?

— Я не міг пропустити таку подію, подумав, що чим більше осіб візьме участь в цьому марафоні, тим більше людей покаже молоді , що потрібно звільнитись від гніту алкоголю і сигарет, та долучитися до здорового образу життя. І, звісно, хотів дізнатися, на що здатен сам.

— Отже, ви свідомий прихильник здорового способу життя?

— Звичайно, регулярно займаюсь бодібілдінгом професіонально, час від часу виходжу на пробіжку.

20171117_155222

— На марафоні можна було бігти дистанцію на 5, 10 і 21 км, яку обрали ви?

— 10 километрів, але наступного разу спробую більше.

— Як ви вважаєте, яку дистанцію варто обирати новачкам, щоб не нашкодити власному здоров’ю?

— Потрібно об’єктивно оцінювати свої здібності, відштовхуватися від них і від власного стану здоров’я. Для початку можна вибрати невеликий кілометраж, щоб перевірити себе. Особливо уважними потрібно бути непідготовленим людям, які не займаються спортом взагалі.

— Опишіть, будь ласка, атмосферу на марафоні. Які емоції відчули під час пробіжки?

— Це неймовірно, ми все-ніби були одним цілим. Прекрасні краєвиди Запоріжжя надихали і надавали сил. Емоції були дуже позитивні, особливо, коли думав, що вже і десяти километрів не пробігу, а потім в мене відкрилось  друге дихання і все ж таки все вийшло. Найбільше мене вразив цей захід своєю масштабністю, приємно що така величезна кількість людей проявила бажання взяти участь у марафоні. Мені це допомогло усвідомити користь вибору свого способу життя.

20171117_155117

— Як ви оціните організацію марафону? 

— Я вважаю що все було на високому рівні, ніякої суєти і хаосу. Здається, що організатори подбали про кожну дрібницю. Єдине що засмучує — я не знайшов себе в списку учасників на сайті, але адміністрація пообіцяла виправити цю помилку. У нас в країні не вистачає такого роду заходів, це дійсно важливо і йде на користь суспільству, активні і здорові громадяни — це наше майбутнє.

Інтерв’ю провела Віра МИРОШНИЧЕНКО