Подорожні роздуми про Запоріжжя: гаї, Хортиця, вогні Дніпрогесу

Дорогою з дому до Запоріжжя я завжди дивлюся з вікна автомобіля - і не можу відвести очей від нашого міста. В Україні багато чудових міст, але я патріот свого краю, про Запоріжжя я можу говорити годинами

Dz2wy2i_yvQМені дуже подобається природа нашого краю. Найбільше подобаються дерева: таке відчуття, ніби вони перегукуються одне з одним, розмовляючи про щось.

Дорогою можна побачити, як на горизонті видніється гайок беріз, ніби відокремлених від усієї щоденної метушні. Вони прекрасні, кожен листочок наповнений радістю, але в якісь мірі й смутком, адже вже осінь, і кожен листочок опаде. Ми навіть цього і не помічаємо, для нас це усього зміна пір року, а для них — ціле життя. Ввідразу хочеться згадати цитату Ліни Костенко:

“Іще не сніг і навіть ще не іній,
ще чути в полі голос череди.
Здригнувся заєць — ліс такий осінній,
куди не ступиш, все щось шарудить!
Чи, може, це спинається грибочок?
Чи, може, це скрадається хижак?
То пролетить березовий листочок,
То пробіжить невидимий їжак…”


pDOh95mNhZwВ межі самого міста, я вже не бачу такої краси, адже тут стоять багатоповерхові будинки, багато транспорту, але, в той же час, модна пороздивлятися безліч  архітектурних та історичних пам’яток. Одна з найулюбленіших — Дніпровська ГЕС, моє серце, ніби завмирає на кілька хвилин від краси, яку я бачу на висоті шістдесяти метрів. Помилуватися всією красою наповну можна у темний час доби, коли Дніпрогес виблискує вогнями жовто-синього кольору, зачаровуючи погляд.

Але Дніпрогес — це далеко не все, що вражає мене так сильно. Звичайно, люблю я й Хортицю. Люблю заповідник, розташований на найбільшому на Дніпрі однойменному острові. На території Хортиці знаходиться більше п’ятдесяти пам’яток археології та культури, кожен з яких має особливе значення в  історії нашого міста і країни. Унікальність заповідника полягає в тому, що на його території можна спостерігати рідке сполучення унікальних природних комплексів – плавневих лугів та лісів, справжніх степів, скелястих утворень, нагорних дібров, висячих боліт та озер. Хортиця не тільки милує око зовні, але і лікує душу зсередини, чого тільки коштує подихати свіжим повітрям природи острова.


ohPQULowM-I

Як добре, що є такі місця для відпочинку від щоденних проблем і, рештою, від самого себе. У Запоріжжі є ще безліч красивих місць, я впевнена, що вони завжди будуть дарувати радість мені, скільки б не минуло часу. І я щаслива, що в моєму рідному Запоріжжі є така краса.

Кристина НИКОНЕНКО