Розпочала свою роботу «Майстерня майбутнього редактора»

9 березня кафедра видавничої справи та редагування факультету журналістики ЗНУ провела перший з низки заходів для учнів/учениць 9-11 класів. В межах профорієнтаційного проєкту викладачки підготували безліч активностей для майбутніх абітурієнтів.

Саме з анонсування запланованих подій і розпочалася березнева майстерня. «Програма Майстерні передбачає серію презентацій, квестів, тренінгів  і майстер-класів: тренінг «Як писати, щоб читали», вебінар «Особливості функціонування інформаційних потоків у сучасному медіапросторі» і майстер-клас «Творимо привабливий дизайн друкованої продукції» – оголосила завідувачка кафедри видавничої справи та редагування Тетяна Плеханова.

Освітню програму учням і ученицям, що завітали на захід, презентувала випускниця кафедри, магістрантка факультету журналістики Софія Кравчук. Вона розповіла про карʼєрні перспективи, які відкриваються перед студентами, та ознайомила з історіями успіху випускників. Широкий спектр можливостей для професійного становлення забезпечуються тим розмаїттям предметів, які студенти вивчають в межах спеціальності. Також Софія Кравчук поділилася своїми враженнями від навчання на бакалавраті і висловила надію, що побачиться з присутніми на заході учнями, коли вони вже будуть у ролі студентів кафедри.

Доцентка кафедри Галина Микитів розповіла про деталі вступної кампанії 2023 року. Посилаючись на проєкт умов вступу, вона наголосила на тому, що кожному абітурієнту треба буде скласти Національний мультипредметний тест (НМТ). Для цього ЗНУ проводить низку пробних тренінгів, а наша Держава відкриває центри для тестування за кордоном.

«Усі документи, потрібні для вступу, подаються в електронному варіанті. Їхній перелік ви в будь-який час можете переглянути на сайті приймальної комісії», – повідомила Галина Микитів.

Для того, щоб розбавити інформативний контент заходу, студентка 1 курсу факультету журналістики Олександра Бабенко запропонувала учасникам майстерні зіграти у вікторину з професії. Майбутня редакторка підготувала низку запитань з основ видавничої справи, на які учні успішно та з ентузіазмом давали правильні відповіді.

Продовжуючи тему вступу, доцентка кафедри Інна Горбенко зосередила увагу присутніх на одному з найважливіших документів, які подаються приймальній комісії, – мотиваційному листі. Вона надала рекомендації до написання листа, наголосила на основних аспектах змісту і запропонувала декілька ідей для майбутніх творів вступників.

Підсумком першої з низки майстерень стало оголошення того, що усі учасники отримають сертифікати, які зможуть потім докласти до своєї заяви на вступ. Також для підтримання звʼязку між викладачами кафедри та потенційними абітурієнтами створили телеграм-чат, в якому зосереджуватиметься уся обговорена інформація, посилання на корисні вебсторінки та публікуватимуться запрошення до наступних майстерень.

Софія Кравчук