Серед великих дерев та дивовижних рослин: ботанічний сад у Запоріжжі

Запорізький ботанічний сад – пам’ятне місце для багатьох, адже саме сюди ми навідувалися все наше дитинство. Саме тут блукали серед величезних дерев та дивовижних рослин. Чи не хочете повернутися та поностальгувати?

«День народження» Запорізького дитячого ботанічного саду відбулося ще у далекому 1958 р. Його поява – заслуга колективу ботсаду та школярів, що розчистили звалище та зайнялися посадкою перших рослин. Перші роки висаджували лише декілька видів дерев, бо головною задачею було освоїти засмічену територію. Тільки з часом з’явилися теплиці, а колекція рослин почала поповнюватися.

А вже зараз площа саду становить 14,6 га, де знаходиться 20 теплиць площею 2000 м?. Також існує 22 гуртка, в яких беруть участь приблизно 800 школярів. Найпопулярніші – «Мова природи» та «Еколенд», де навчають англійський мові.

akzent.zp.ua

Серед досягнень нашого ботанічного саду: оголошення закладу парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва, що входить до складу природно-заповідного фонду України й охороняється як національне надбання світової системи природних ресурсів (1971) та вступ до асоціації ботанічних садів України (1992).

depo.ua

Сьогодні Запорізький дитячий ботанічний сад є місцем відпочинку людей різного віку, де можна побачити багато цікавого. Наприклад, у січні сайт 061.ua повідомив про те, що в саду є навіть лимонні й бананові дерева. А два дні тому журналісти «Індустріалки» розказали, що вже розквітла сакура та розпускаються квіти магнолії. Тож, може, саме час відвідати «королівство» флори в Запоріжжі? 🙂

Валерія МОРГУН