Сесія. Студентські забобони
Під час сесії студенти згадують усе, що хоч якось може наблизити їх до успішного складання іспитів. Виклики халяви, монетка під п’яткою, конспекти під подушкою – лише маленька частина студентських забобонів.
Найпопулярнішим із подібних занять є виклик так званої халяви. Опівночі треба висунути з вікна залікову книжку і тричі прокричати: «Халява, прийди!» А потім різко закрити заліковку. Після цього обов’язково потрібно перев’язати книжку ниткою, щоб удача не втекла. Найбільш кмітливі студенти ставлять заліковку до морозильника, аби халява примерзла. Традиція кликати примхливу Халяву родом із СРСР, а тому досі поширена на територіях колишнього Союзу.
Випускниця Тернопільського державного медичного університету Наталія Шевчук говорить: «Тим, хто випадково опинився в цей час біля гуртожитку, не позаздриш. Студенти волають нелюдськими голосами. А коли іспит був надто важким, бувало, що дехто вибігав майже голим на вулицю».
У КНУ імені Т. Шевченка студенти на останньому поверсі гуртожитку споруджують вівтар. І кожен, хто хоче вдало скласти сесію, приносить Халяві жертву: жуйки, дрібні гроші, сигарети. До закінчення іспитів ніхто не торкається речей на вівтарі. На гроші, принесені в жертву Халяві, після сесії влаштовують гулянку.
Найбільш строгою прикметою є захист заліковки від чужого ока. Під час сесії її нікому не показують, окрім викладача, звичайно. Також від студентів можна почути, що митися чи прати перед іспитом також ні в якому разі не можна.
Більшість студентів має свої талісмани – щасливу ручку, іграшку, брелок. Універсальним предметом, що приносить удачу, студенти в один голос називають монетку номіналом у 5 копійок, покладену перед іспитом під п’яту. Ця традиція походить із царських часів. Тоді студенти припасали 5 копійок, аби потім відсвяткувати складання іспиту, а щоб не загубити їх, ховали у взуття. Були часи, коли 5 копійок цілком вистачало для святкування.
Сон на конспектах також вважають досить ефективним. Під час сну голова, відпочиваючи, вбере в себе все те, що ви не встигли прочитати. Але ця прикмета спрацьовує тільки тоді, коли ви вчили хоча би щось.
У день іспиту потрібно встати з лівої ноги, лівою рукою чистити зуби, тримати чашку, зачиняти двері та давати викладачеві залікову книжку. Шпаргалки варто покласти в ліву кишеню, але правою рукою. Білет теж радять тягнути лівою рукою, стоячи на лівій нозі. Пояснюють це все тим, що лівій руці серце підказує, що обирати.
Психологи появу всіх цих забобонів пояснюють тим, що перед іспитом студентам потрібне почуття впевненості. Дотримання вікових традицій створює дух колективізму. З’являється відчуття, що ти є частиною якогось співтовариства. Усе це надає сил і впевненості перед випробуванням.
Та як би щиро ви не вірили в магічну дію всіх цих забобонів, успішне завершення сесії гарантує лише одна річ – хороша підготовка до іспитів.
Джерело: studway.com.ua