Що читають студенти: топ книг від журфаківців

У час нестримного розвитку технологій,  повномасштабного вторгнення, постійного стресу та ще й навчання в університеті, студентам дуже важливо якось відволікатися та розслабляти свій мозок. Кожен обирає свій спосіб це зробити, проте одним із найпопулярніших та дієвих є читання книжок. Наша редакція провела опитування на сторінці студради факультету журналістики та дізналася, яким творам надають перевагу журфаківці.

Перше місце за згадуваністю посів детектив Агати Крісті «Вбивство у Східному експресі». І це не дивно, адже в романах цієї авторки читачі  ведуть розслідування разом з її героєм Пуаро. Тому «Вбивство у Східному експресі» – один із романів, де ви можете відчути себе справжнім слідчим та  розкрити події методом міркувань. Якщо ви любите детективи — то роман Агати Крісті саме для вас.

Друге місце посідає “Квіти для Елджернона” Деніела Кіза. Історія про молодого чоловіка, який має психічні порушення. Він погоджується на експериментальну операцію, і в результаті лікарських маніпуляцій у персонажа поступово збільшується рівень IQ. Взагалі, в книжці дуже вміло та яскраво показаний розвиток героя протягом всієї історії.До того ж, цікаво те, що змінюється не тількиперсонаж, але й манер написання.

Далі журфаківці рекомендують почитати антиутопію Джорджа Оруелла «1984». І це не дивно, адже події, які описані в книзі у деталях дуже  збігаються з тими, що ми спостерігаємо у наші дні. Роман про зміну особистості під впливом тоталітарного режиму, про вбивання внутрішнього “Я” людей під натиском соціуму та партії, про пропаганду та боротьбу.

Серед лідерів рейтингу також фігурує класичний твір ХХ ст. — «Ловець у житі» Джерома Девіда Селінджера. Цей роман залишається у топах продажів вже не перше тисячолітті. Селінджер у повісті від імені 16-річного хлопця описує неідеальну американську дійсність, неприйняття загальних канонів і моралі сучасного суспільства.

Також доволі популярною у відповідях був роман Луїзи Мей Олкотт “Маленькі жінки”. У книзі описується життя чотирьох сестер. Дівчата народилися у небагатій сім’ї. Проте вони дружні та люблячі. Герої “живуть своє життя” в книзі: готують, працюють, допомагають в домашніх справах, очікують на батькове повернення з війни. “Маленькі жінки” – емоційна, світла, іноді сумна, а місцями з гумором історія. Роман показує, що треба  мріяти та вірити у свої мрії. Історія має продовження у другій книзі “Хороші дружини” (англ. Good Wives).

Як показало опитування, студенти факультету журналістики у свій вільний час надають перевагу художній літературі. Неможливо виокремити якийсь один жанр чи письменника, проте однозначно видно, що журфаківці читають якісну літературу.

Євгенія Таранченко