Що символізує Дзвін Миру, що звучить у різних країнах у березні
Як чудово, прокинутися вранці і поглянути на ясне небо, чисту річку за вікном, і насолодитися ковтком свіжого повітря. Але скоро цього всього може і не бути через наше недбале ставлення до своєї планети та її багатств
Відчиняючи вікно, все частіше замість ясного яскравого неба, ми спостерігаємо дим, через який неможливо дихати. Річки забруднюються, а тому люди починають боятися купатися в них. Людство шкодить своїй планеті і не осягає розумом всіх страшних наслідків цієї легковажності або жадібності.
Але, звісно, небайдужі люди є, вони створюють певні організації, громадські рухи, акції та заходи, які спрямовані на очищення Землі та привертання уваги загала до проблеми забруднення природи.
День весняного рівнодення було вирішено «прикрасити» таким святом, як Всесвітній день Землі з метою привернути увагу до проблем нашої планети, спричинених неправомірними діями людства. Традиційно в цей день небайдужі люди висаджують дерева, облаштовують нові місця для утилізації сміття і влаштовують тематичні заходи, спрямовані на захист і покращення екології.
Заснував свято «Всесвітній День Землі» американський бізнесмен і видавець Джон Макконелл. На конференції ЮНЕСКО 1969 року він запропонував проект цього свята, яке було схвалене і вперще відзначене 21 березня 1970 року.
В різних країнах у Всесвітній день Землі прийнято дзвонити в так званий Дзвін Миру. Так називають звук дзвону, що закликає всіх жителів Землі згуртуватися заради майбутнього планети. Дзвін Миру є символом спокійного, гармонійного життя, солідарності і дружби всіх людей світу. Перший такий Дзвін був встановлений в нью-йоркській штаб-квартирі ООН у 1954 році.
А з часом його аналоги почали з’являтися і в інших країнах, в тому числі, і Україна приймає традиції цього міжнародного свята.
Наталя ГАМОЛІНА