Що святкувати весною: звичні й незвичні свята

Весна дуже багата на свята. Багато дат традиційно ви можете побачити на листках вашого календарю. Але є також такі, про які ми майже нічого не знаємо, а вони є вельми цікавими та важливими.

8 березня –  Міжнародній жіночий день

Добре відоме нам 8 березня – щорічне свято, що започатковане як пролетарське та феміністське. Але якщо в нашій країні його визнають, то в багатьох інших свято зовсім не святкують, бо вважають радянським (наприклад, Литва чи Франція). Є також країни, де прийнято вітати жінок, але день є робочим (Німеччина, Польща). В цілому закордоном жінок та дівчат зазвичай вітають на День Матері чи День всіх закоханих.


 9 березня –  Всесвітній день діджея

Його офіційно заснували в ЮНЕСКО в 2001 році  за ініціативою фонду World DJ Fund. Цей день замислювався не як звичайне свято, а як благодійна акція. Масштабні заходи проводять у всьому світі, а підтримку виявляють відомі діджеї, радіостанції та музичні канали. Зароблені гроші передають благодійним організаціям, фондам і дитячим будинкам.


24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Саме 24 березня 1882 року Роберт Кох була відкрив бактерію, що спричиняє туберкульоз — саме завдяки цьому зараз є методи діагностики та лікування цієї недуги. Цей день створений, щоб підвищити обізнаність громадськості про згубні наслідки туберкульозу для здоров’я, суспільства й економіки, активізувати зусилля по боротьбі з глобальною туберкульозною епідемією. Всесвітня організація охорони здоров’я спільно з Глобальним фондом і організацією «Зупинити туберкульоз» почала ініціативу «Find. Treat. All. #EndTB» («Виявити. Лікувати. Всіх, #ЛіквідуватиТБ»).


7 квітня –  Всесвітній день здоров’я

І ще одна дата пов’язана зі здоров’ям, яка відзначається щороку 7 квітня, починаючи з 1948 року, коли була створена Всесвітня організація охорони здоров’я. Цього Дня проводяться різноманітні заходи з метою просвіти населення щодо питань здоров’я. Щороку ВООЗ присвячує 7 квітня глобальним питанням: здорова вагітність, нормалізація тиску, лікування та профілактика діабету, протидія депресії, тощо.


18 квітня – Міжнародний день пам’яток та історичних місць

Свято відмічається з 18 квітня 1984 року під девізом «Збережемо нашу історичну батьківщину». В рамках святкування проводяться конференції з питань збереження і захисту культурної спадщини. Деякі музеї в цей день (також, як і в Міжнародний день музеїв) можна можна відвідати безкоштовно. Також відвідувачі можуть побувати в архітектурних комплексах і історичних будівлях, які в звичайні дні закриті для відвідувань.


28 квітня – Великдень

Цього року Великдень святкують 28 квітня, а ось у країнах Європи його відсвяткують вже 21 квітня. Католицьке свято відрізняється від православного багатьма звичаями. Наприклад, в Англії  в деяких провінціях влаштовують для дітей розваги з пошуком шоколадних яєць, які заховав великодній Заєць, а в Німеччині це взагалі дитяче свято, яке побудоване так само на грі-пошуку шоколадних яєць. У Франції прийнято влаштовувати пікніки, а столиця Італії влаштовує цілу урочисту церемонію.

Пасха открытка


1 травня –  Міжнародний день праці

Багато країн відзначає цей день, яке спочатку носило назву «День міжнародної солідарності трудящих». Це свято з дуже великою політичною історією, але зараз — це День праці, який святкують в 142 країнах, влаштовують народні гуляння, виступи артистів, ярмарки та розважальні заходи. В деяких країнах (серед яких США й Японія) це свято відзначають в інший день. Більш ніж 80 країн не святкують його взагалі. Сьогодні в наших традиціях — це, звісно, день для пікніків та сімейних прогулянок на природі.


18 травня –  Міжнародній день музеїв

«Музеї — важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами» – девіз цього свята якнайкраще описує сенс і мету запровадження такої дати. Започаткован Міжнародний день музеїв у 1977 році. В його контексті щорічно проводяться безліч концертів, інтерактивних екскурсій, тощо. В Європі з 1997 року відбувається популярний захід «Ніч музеїв», під час якого можна оглядати зали вже після заходу сонця.

Валерія МОРГУН