Що таке SEO?

Створення сайту в сучасному світі – це необхідність без якої не може існувати бізнес. Але для того, щоб маси людей дізналися про ваш сайт, він повинен бути на топових позиціях у пошуковій системі. Ось тут нам на допомогу приходить SEO.

Що таке SEO?

SEO — це низка заходів щодо оптимізації сторінок вашого сайту згідно з правилами пошукової системи (ПС). За допомогою SEO ви структуруєте сторінки свого сайту та допомагаєте зрозуміти пошуковій системі, яку інформацію несе в собі контент на вашому сайті.

Які правила щодо оптимізації сайту потрібно виконати для того, щоб ранжуватися на топових позиціях?

Основні SEO-вимоги до сайту для просування в пошуковій системі можуть включати наступні елементи:

Наявність SSL-сертифікату: SSL-сертифікат дозволяє забезпечити безпеку користувачів, зашифровуючи передачу даних між їхнім браузером та сервером. Як правило сайти у яких немає SSL-сертифікату пошукова система знижує у видачі.

URL-адреси: Оптимізація URL-адресів на сайті, включаючи використання ключових слів у назвах та структурі URL-адресів. ЛЗУ (Людино-зрозумілий УРЛ) він має коротко відображати про що ця чи інша сторінка.

Оптимізація заголовків, мета-описів та тексту: заголовки та мета-описи повинні бути оптимізовані для пошукових систем, містити ключові слова та відображати сутність сторінки. В тексті мають бути ключові слова згідно вашого семантичного ядра, тобто з повного переліка слів та словосполучень які найбільш точно відображають рід вашої діяльності.

Якісний контент: контент на сайті повинен бути унікальним, якісним, інформативним та цікавим для читачів. Це допоможе збільшити час перебування користувачів на сайті та знизити показник відмов. Сайти на яких довго знаходяться користувачи пошукова система вважає кращими.

Наявність відповідних тегів: наявність відповідних тегів, таких як H1, H2, H3 та інші, допомагає пошуковим системам зрозуміти структуру та ієрархію контенту на сторінках сайту.

Відповідність ключовим запитам: важливо, щоб сайт мав відповідність ключовим запитам, за якими потенційні клієнти шукають продукти або послуги, що пропонуються на сайті.

Наявність внутрішніх посилань: внутрішні посилання допомагають пошуковим системам зрозуміти структуру сайту та забезпечують більш ефективний пошук.

Backlinks: Наявність якісних backlinks (зовнішніх посилань) на сайт дозволить пошуковим системам бачити сайт як авторитетний та забезпечить йому більш високі позиції в результатах пошуку. Чим більше на ваш сайт посилаються релевантні авторитетні сайти, тим кращий він в очах ПС.

Швидкість завантаження сторінок: швидкість завантаження сторінок важлива для користувачів, тому що вони не будуть чекати довго, щоб побачити контент. Швидкість завантаження також впливає на рейтинг сайту в пошуковій системі.

Мобільна оптимізація: сайт повинен бути оптимізований для мобільних пристроїв, оскільки все більше користувачів використовують смартфони та планшети для перегляда веб-сторінок.

Соціальні медіа: наявність посилань на соціальні медіа допомогає залучати нових користувачів та підвищувати відвідуваність сайту. Також важливо мати можливість легко поділитись контентом зі своїми читачами на соціальних мережах.

Оптимізація зображень: зображення повинні бути оптимізовані для швидкості завантаження та містити відповідні альтернативні описи для пошукових систем.

Наявність sitemap.xml: sitemap.xml дозволяє пошуковим системам зрозуміти структуру сайту та швидко індексувати його сторінки.

Наявність файлу robots.txt: файл robots.txt дозволяє вказати пошуковим системам, які сторінки сайту повинні бути індексовані, а які — ні. Це допомагає запобігти дублюванню контенту та іншим проблемам, пов’язаним з індексацією сторінок.

Аналітика: наявність аналітики на сайті допомагає відстежувати рух користувачів, їхні дії на сайті та джерела трафіку. Це дозволяє зрозуміти, які елементи сайту працюють краще та як можна покращити його ефективність.

Важливо також пам’ятати, що оптимізація сайту — це процес, який потребує постійного вдосконалення та покращення, тому важливо слідкувати за новинами та трендами у світі SEO та використовувати найсучасніші техніки та інструменти для оптимізації сайту.

Рустем Мамієв