Що украінці будуть дивитись замість російських серіалів

Починаючи з другого червня в українському телевізійному просторі не буде російських фільмів, "що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора які вироблені після 1 серпня 1991 року" та абсолютно усих стрічок, що зняті після 2014 року. Таке рішення ухвалив Президент, підписавши закон Верховної ради.

 Проте, російський кінопродукт, який не заборонений для показу, не відповідає картині світу українця. Скажімо, такі серіали, як «Доярка из Хацапетовки» чи «Три полуграции» нав’язують українським жінкам не властиві їм моделі поведінки. Питання не стоїть, щоб і ці фільми та серіали заборонити. Є можливість шукати нові джерела телепродукту, один із яких — Польща. Так  канал Polsat пропонує українським телеканалам замінити російські серіали польськими.

Які польські стрічки більш органічно поєднуються з українським менталітетом та відповідають інтересам аудиторії, читайте у нашій підбірці.

«Дім біля озера» та «Кохання біля озера» (Dom nad rozlewiskiem, Milosc nad rozlewiskiem) – мелодраматичний серіал польського виробництва, який може стати гарною заміною російським «мильним операм». Він складається з двох серіалів з різними назвами. В центрі телепроекту – три покоління, три долі, три історії про кохання.

«Світ Кепських» (Swiat wedlug Kiepskich) – серіал на зразок російських «Сватів». У звичайній польській квартирці, в якій всього один туалет на поверсі, проживає сім’я Кепських. Щодня вони потрапляють у різноманітні курйозні ситуації. Проблема, де взяти пива і грошей, сварки з сусідами за туалет, боротьба за телевізор. Здається, що спокійне життя до них вже більше ніколи не повернеться. Серіал налічує шість сезонів. Його було відзнято з 1999-2005 рік.

«Блондинка» (Blondynka) – комедійний серіал 2010 року, у центрі якого історія Сільвії Кубус – доброї, привабливої та доброзичливої блондинки 25-ти років. Серіал розповідає про її прагненні знайти себе, не пливти за течією і не стати простою цинічною кар’єристкою. Саме тому Сільвія обирає професію ветеринарного лікаря. Вона влаштовується на роботу в сільській клініці і здавалося б знаходить спокій, усамітнення, відчуття потрібності у суспільстві, яке вона так довго шукала. Але й далеко від мегаполісу вона стикається з продажністю і цинізмом оточуючих.

“Відьмак” (Wiedzmin) – цей серіал відзнято за однойменним літературним серіалом відомого польського фантаста Анджея Сапковського, а зокрема книг “Меч призначення” та “Останнє бажання”.У центрі сюжету — Геральд Відьмак, людина незвичайна, яка володіє особливими здібностями винищувачем монстрів. Він мандрує по світу і потрапляє в незвичайні пригоди. Незважаючи на те, що відьмак повинен бути позбавлений почуття жалю, використовуючи винищення чудовиськ лише як засіб заробітку собі на життя, Геральд відрізняється від подібних винищувачів. Герой телефільму зумів зберегти почуття, він прагне щиро допомагати людям, приносячи їм справедливість такою, якою він її для себе представляє. Сподобається молоді і шанувальникам фентезі.

«Таємниця секретного шифру» (Tajemnica twierdzy szyfr?w) – польський серіал 2007 року розповідає про події після Другої світової війни. У березні 1945 році американці вели активну роботу: вони намагалися створити атомну бомбу. Дослідження проводилися в місті Лос-Аламос. Незабаром розвідка виявила, що в цьому центрі працюють і радянські агенти. Вони пересилають необхідну секретну інформацію на батьківщину. Тим не менш, цими надсекретними даними імовірно користуються німці, які також намагаються створити смертоносну зброю.

https://www.youtube.com/watch?v=GALIygrXTzI

«Екстрадиція» — Польський детективний телесеріал «Екстрадиція» (Ekstradycja), знятий відомим і популярним режисером Польщі Войцехом Войчик. Фільм екранізує справжнє життя підпільного кримінального світу 1995 року. Головний герой фільму — комісар поліції — бореться зі злочинними угрупованнями Росії та Литви, не шкодуючи себе. За оцінкою глядачів, «Екстрадиція» отримала нагороду в номінації «Найкращий серіал 1998».

«Пригоди пса Цивіля» (Przygody psa Cywila). Цуценя на прізвисько Цивиль (що означає «цивільний») народилося від службової собаки було призначене для роботи в поліції. Але під час перевірки ветеринаром цуценя не пройшло відбір, і його визнали непридатним через занадто слабке здоров’я. Доля Цивіля могла б скластися сумно, проте його з жалю взяв до себе поліцейський сержант Вальчек. Він виходив слабке цуценя, Вальчек виростив красивого і розумного пса, який виявився дуже талановитим у дресурі та навчанні службовим навичкам. Так у сержанта з’явився вірний і надійний напарник, на якого завжди можна покластися. Разом вони стали відмінною командою і пережили чимало хвилюючих пригод на службі. така собі польська історія про Мухтара.

 

Джерела: galnet.org serials.imhonet.ru

Марина Галич