Сім’я — суспільство в мініатюрі: як у Запоріжжі святкували «Фестиваль сім’ї» (ФОТО)

«Фестиваль сім'ї» — свято, засноване в Запоріжжі ще в 2012 році, вже встигло полюбитися запорізьким родинам. Вже шостий рік поспіль у центральному парку Дубовий гай зберуться сотні сімей. Масштаб фестивалю збільшився, в цьому році його відвідають не лише жителі Запоріжжя, але й люди з різних міст і селищ нашої області.

Фото: Маргарита Панасенко universe.zp.ua

Цьому року фестиваль відбувся під гаслом «Щаслива родина — міцна країна» за тематикою «Громада — одна велика, дружна сім’я». Організатори підготували для запорожців захоплюючу програму з конкурсами та призами, а також безліч локацій, де могли відпочити і отримати масу позитивних емоцій, як діти, так і дорослі.

Дубовка Фестиваль семьи

Дубовка Фестиваль семьи

«У цьому році внаслідок децентралізації та впровадження медичної реформи ми зробили велику локацію «Обери свого лікаря», де мешканці нашого міста могли зареєструватися і обрати собі сімейного лікаря. Також масштабними локаціями були «Містечко емоцій», «Містечко професій» та майданчик «Фестиваль народів світу». Кожен міг знайти собі те заняття, яке йому цікаво», — розповіла Вікторія Агентаева, організатор Фестивалю сім’ї».

Відкривав фестиваль «Парад щасливих сімей». На чолі з оркестром, ходулистами, аніматорами та нареченими, святкова колона урочисто пройшла від площі Свободи до Центрального парку культури і відпочинку «Дубовий Гай». Супроводжували колону байкери.

Фестиваль семьи Запорожье оркестр

Запорожье Фестиваль семьи невесты

Після урочистого відкриття гостей свята чекала козацька розминка під керівництвом президента Всеукраїнської федерації «Спас» Олександра Притули. Також всі охочі могли стати частинкою історії під час масового флешмоба, який зверху знімав гелікоптер з камерою.

«Без перебільшення скажу, що «Фестиваль сім’ї» — це найбільше сімейне свято по всій Україні. Я, як батько чотирьох дітей, неймовірно щасливий, що сьогодні громада міста та області об’єднується для того, щоб просто сказати, що сім’я — це важливо. А це значить, що в нашій країні є майбутнє. На жаль, сьогодні не дуже втішна статистика щодо народжуваності, але ми сподіваємося, що зможемо побудувати країну, де молоді люди будуть створювати міцні сім’ї, мати бажання народжувати дітей і піклуватися про них»,— продовжив урочисту промову уповноважений президента України по правам дитини Микола Кулеба.

дубовий гай запоріжжя фестиваль сімї

фестиваль сімї дубовка

Всього на «Фестивалі сім’ї» було представлено 70 різних локацій, але та, що запам’яталася найбільше — «Ярмарок спорту».

«У нас проходить суперництво з різних видів спорту. Для кожного з них ми спеціально встановлювали стаціонарний ринг, на якому проходили змагання «Білі комірці», турніри з боксу і просто поєдинки між непрофесійними спортсменами», — розповів заступник начальника Управління молоді, фізичної культури і спорту Владислав Ковпак.

ярмарка спорта дубовка запорожье

ярмарок спорту дубовий гай

Також працювали тематичні фотозони, «Містечко морозива», клуб сімейних змагань, танцювальні гуртки, майстер-класи та лекторії на різну тематику.

«На майстер-класах було дуже цікаво, тому що можна і малювати, і ліпити, щось зробити своїми руками. Це було дуже цікаво. Мені сподобалося, що я вперше тут побувала. З радістю відвідала б цей ярмарок ще», — поділилася враженнями Вікторія Нікітенко, учасниця фестивалю.

У парку працювали різні арт-студії та майстерні, де навіть дорослі могли брати участь, збираючись в команди. Діти середнього віку могли взяти участь у конкурсі малюнку на асфальті. Свої творчі майданчики для учасників фестивалю розгорнули майстри хендмейду, показуючи секрети своєї майстерності.

дубовий гай діти фестиваль сімї 2018

Дубовка Конкурс рисунка Фестиваль семьи 2018

Крім цього всі бажаючі могли ознайомитися зі специфікою гребного спорту. Програма фестивалю була побудована за сценарієм цікавої гри: ходити по різним станціям і заробляти собі бали. За участь у конкурсах юні учасники отримували винагороду — «дубовинки», які можна було обміняти на подарунки та призи від спонсорів.

Наймолодші учасники фестивалю могли відчути себе у ролі поліцейських і рятувальників, приміряти спорядження та сісти за кермо спецтехніки.

Як саме проходив «Фестиваль сім’ї» та які види діяльності були представлені на «Ярмарку спорту» можна побачити в докладному фоторепортажі.

Маргарита ПАНАСЕНКО