Скільки коштує відсвяткувати Новий рік
Новий рік – це дивовижне свято, перехід до нових емоцій та звершень , які чекають нас у прийдешньому році. Образи, недомовленості та прикрощі залишаються в минулому. Життя ніби починається з нового засніженого аркуша. Але несе з собою, на жаль, значні фінансові витрати. Скільки ж коштує святкування? Порахуємо?
ЯЛИНКА — головний атрибут свята. Як я бачу, більшість людей сьогодні вже не купують живих ялинок, залишаючи себе без приємного аромату живого дерева. Та все ж є ті, які за натуральність. Консультант гіпермаркету «Епіцентру» Георгій розповів, що у 2017 році стартова ціна сосен буде становити 100 грн ,а ось за ялинку треба буде викласти не менше 350 грн. Що стосується більш практичного варіанту (штучна ялинка),то це від 60 грн до кількох тисяч. Ціна залежить від розміру, матеріалу та виробника. Як на мене,то краще купити штучну ялину, бо це екологічно, не на один рік та менше мороки(вона не опадає та не колить).
ПОДАРУНКИ. Тут вже все залежить від вашої фантазії та кількості осіб,яких ви збираєтесь привітати. Часто чуємо,що найкращий подарунок – той,який зроблено власноруч. Він є і найприємніший і дешевий, або взагалі безкоштовний. Та для одержувача може бути дорожчий діаманту, а для того, хто дарує – фінансова економія. Можна, звісно, вручити й щось куплене: прикраси, одяг, солодощі, будь-які сертифікати, техніку тощо. Тому й суми можуть становити десятки,сотні та навіть тисячі гривень. Тому цей пункт враховувати в загальні витрати не будемо.
МІСЦЕ. Мені здається, що популярним місцем святкування є домівка, бо ходить думка,що Новий рік — сімейне свято. Але це не єдина причина. Інколи,особливо це стосується молоді, хочеться відсвяткувати деінде, але фінансів не вистачає. З власного досвіду кажу, якщо знімати квартиру чи дім, то прийдеться віддати не менше 1000 грн, бо тільки на новорічну ніч вам житло ніхто здавати не буде, мінімально на 3 доби. А святкування у закладах обійдеться у 500 грн з людини і вище. Новорічна подорож до іншого міста України (найчастіше взимку організовують тури до Львова та Карпат) – це 1700 грн та дорожче, залежно від міста, кількості днів, умов проживання та програми на час туру. На 061.ua (рубрика «Новий рік-2018») можна детально ознайомитися з усіма пропозиціями кафе та ресторанів міста,а також з найвигіднішими новорічними турами.
СВЯТКОВИЙ СТІЛ. Певно, найзначніші витрати саме у цьому пункті. Завітавши до «Ашану» та ринку «Анголенко», я роздивилася мінімальні ціни на продукти. Підрахувавши все,маю що розповісти. Наприклад, традиційний салат «Олів’є» коштуватиме приблизно 130 грн, мандарин 27 грн/кг, шоколадні цукерки від 55 грн/кг, сік 14 грн/л, а про ціну на міцніші напої годі й говорити. Одним салатиком і мандаринками ситий не будеш! Треба ще нарізочку, м’ясце, ще кілька салатиків і виходить вже значна копійчина. І ось уже вартість столу підіймається до 1000 грн.
Основні моменти Нового року, а вже набралося більше 1000 грн. І це все мінімальна вартість. Насправді, коли ви будете планувати своє святкування, обов’язково пам’ятайте, що головне – це атмосфера свята,а вже потім столи та подарунки, конкурси та танці. Все починається з вашого настрою і людей, які вас оточують. Адже саме вони і роблять ваше свято.
Капля Валерія