«Слухайте наше! Слухайте українське!»: інтерв’ю з гітаристом гурту «Plaaaato» Володимиром Алексєєвим

10 червня у місті Дніпро відбувся рок-концерт, де виступили «Plaaaato» – молодий український інді-гурт, який підкорює серця молоді нашої країни. Я мала змогу особисто поговорити з гітаристом «Plaaaato» Володимиром Алексєєвим та задала йому декілька питань.

— Це вже другий виступ гурту у Дніпрі, перший відбувся більше, ніж рік тому, ще до повномасштабного вторгнення. Поділіться враженнями щодо концерту та дніпровської публіки. Чи змінився «вайб» виступів?

— Мені дуже подобається Дніпро. Десь півтора року тому ми грали в, на превеликий жаль, вже закритому клубі. Це був один з найяскравіших виступів нашого гурту, саме тому це місто викликає найтепліші почуття. Але після повномасштабного вторгнення атмосфера і справді змінилася. Концерти відвідує менша кількість людей, та й той самий «Module», як і багато інших клубів та арт-просторів України, закрився саме через війну. Проте сьогодні концерт все ж таки був на високому рівні! І люди, хоча їх було й менше, ніж у минулий раз, активно підтримують нас і нашу музику.

— Чи маєте Ви плани щодо наступних концертів? Які міста вже очікують на ваш візит?

-8 липня відбудеться благодійний концерт в Києві, ми ділитимемо сцену з такими гуртами як: «re-read», «Rippedd», «Кат» та «Amphibian man». Щодо наступних концертів – секрет, який ви зможете дізнатися трохи згодом.

Зараз велика кількість українських виконавців організовують благодійні концерти, прибуток з яких йде на ЗСУ, допомогу дітям-сиротам тощо. «Plaaaato» теж не залишився осторонь.

Більшість ваших концертів благодійні, кошти з яких прямують до фонду «Musicians defend Ukraine». Це дійсно вражає! Чи є в Вас чітка позиція щодо розповсюдження саме української творчості? Можливо, Ви хотіли б звернутися до читачів з цього приводу.

На мою думку, кожен має брати участь в підтримці наших воїнів та України в цілому. Ми, виконавці, через творчість маємо змогу звертатися до молоді, просуваючи тему свідомого ставлення до культури нашої Батьківщини. Звертаючись до читачів, хочу нагадати:

«Слухайте наше! Слухайте українське! Донатьте щоб перемога України стала ближчою!»

Володимир Алексєєв — студент 1-го курсу Запорізького національного університету та його вміння поєднувати навчання з музикою дійсно вражає. Він — приклад усвідомленої, сильної людини, яка знайшла баланс у різних сферах життя. Разом зі своїми колегами Володимир займається розвитком української культури та просуванням її в маси.

 — Як студентка, я розумію наскільки важко під час навчання знаходити час на інші справи, особливо коли настає період сесії. Можливо, Ви маєте якісь секрети та готові поділитися ними з читачами?

Справді, поєднувати музику, справу всього мого життя, та навчання в університеті на денній формі – непросто. Але найголовніше — це відпочивати, коли є можливість. Насправді, треба просто зловити «темп» і тоді часу буде вистачати і на навчання, і на хобі.

Авторка: Юлія Матковська