Сніжна краса в живописі: картини, в яких живе зима

Чарівниця-зима надихає багатьох поетів та художників на створення чогось захоплюючого та фантастичного. Напередодні Нового року хочу представити вам картини на зимову тематику, які були створені українськими та зарубіжними художниками, що здобули визнання у всьому світі.

images yandex.ru

До вашої уваги — надзвичайно гарні картини, в яких живе зима.

Ігор Остапович Роп’яник

«Відлига. Церква у Станківцях»

На цій картині ми можемо побачити, як зима окутала все у білу сяючу ковдру. Не видно співочих птахів, тільки один червоногрудий снігур гойдається на тонесенькій гілочці.


Безсонов Борис Васильович

«Сніжна зима у горах»


Пейзаж притягує до себе тихою чарівністю та зимовим спокоєм. Коли я дивлюся на цю картину, я ніби занурююсь у казку: струмок, засніжені гори, ялинки змальовуються дуже реалістичними та надихають. Не кожен розуміє, що змальовувати на полотні кожну гілочку з правильно визначеним місцем, світлом або ж тінню — це великий труд, який повинні оцінити маси.


Шишкін Іван Іванович

“На севере диком”


Сосна, яка присипана білим важким снігом, не підкоряючись злидням, стоїть одна. Темна палітра кольорів передає самотніть дерева та холод тихого зимового вечора. Шишкін назвав свою картину першим рядком вірша Лермонтова, де також звучить тема самотності. Але наперекір морозу, снігу та вітру дерево живе з надією, що скоро закінчаться морози.

Клевер Юлій Юлійович

“Зимовий захід сонця в ялинковому лісі”


Автор постарався передати нам усю дивовижність засніженого лісу. Ця картина зачарувала мене неймовірним заходом сонця. Дерева і ледь помітний струмочок здаються трохи похмурими, але передають відчуття невгамовного скорочення світлового дня.

Зима – це і білосніжність снігу, і свята, і колядки, і мандарини й синички, що зазирають у віконця. В зиму складно не закохатися остаточно і безповоротно!

Інна МАЛАХОВА