Спадщину Київських духовних шкіл обговорили на факультеті журналістики ЗНУ

20 травня на факультеті журналістики відбулось засідання круглого столу «Київські духовні школи та їх видатні випускники: філософія Г. Сковороди та П. Юркевича». Ця зустріч була організована з нагоди 400-річчя з дня заснування Києво-Могилянської академії

У заході взяли участь протоієрей Української Православної Церкви, священник Свято-Покровського собору, викладач теологічного факультету КПУ В’ячеслав Власенко та магістр богослов’я, перекладач слов’янських мов, викладач Київської духовної семінарії Ілля Бєй.
Модераторами та організаторами зустрічі виступили викладач факультету журналістики, кандидат філологічних наук, асистент кафедри соціальних комунікацій Христина Пирогова та кандидат філологічних наук, доцент кафедри Тетяна Іванюха,яка провела невеличкий екскурс історії заснування братських шкіл в Україні, зокрема Київської братської школи, спадкоємицею якої стала сучасна Києво-Могилянська академія.
Гості зустрічі поспілкувалися з викладачами та студентами факультету журналістики, обговоривши питання віри, пошуку щастя, сутності буття, свободи та філософські погляди Григорія Сковороди, Ніколо Макіавелі та Панфіла Юркевича. Так, під час зустрічі студентів факультету познайомили із «Філософією серця» Григорія Сковороди, його творами, основами світосприйняття та пантеїстичними поглядами.
Під час зустрічі перекладач слов’янських мов, викладач Київської духовної семінарії, який до речі є вихідцем із Запоріжжя, Ілля Бєй поділився зі студентами власним досвідом перекладу художніх і релігійних творів зі споріднених слов’янських мов, зокрема “Історії античних релігій» польського автора Фадея Зелинського та інших.
Під час розмови гості відповіли на низку запитань від студентів факультету журналістики щодо сенсу щастя та любові, складнощів у перекладі слов’янських текстів та фінансової складової такої роботи. Наприкінці зустрічі гості побажали студентам займатись власним саморозвитком, вивчати та виховувати своє серце, яке в сучасному світі дуже часто стає жорстоким.

за матеріалами Прес-центру ЗНУ