Сплав Дніпром у Запоріжжі, або Чим каяк відрізняється від каное

Для любителів відпочивати активно та поціновувачів нових вражень гарним варіантом може стати сплав Дніпром. Доки у Запоріжжі тримається тепла сприятлива погода, не пропустіть нагоду насолодитися гарними краєвидами міста та отримати незабутні емоції.

Існує велика кількість різних видів сплаву, це може бути сплав на байдарках, каяках, каное, сап-дошках та інших засобах. Кожен з них має свою специфіку. Наприклад, байдарка – це спортивний човен з закритим верхом, в якому є отвір для одного або двох гребців, що гребуть дволопатевими веслами. На відміну від каяка, про який ми скажемо згодом, традиційна байдарка має розбірну конструкцію, тобто, за потребою її можна розібрати й зібрати. Людина, яка є головним гребцем, має сидіти позаду. За місткістю існують: одномісні, двомісні, чотиримісні та восьмимісні. Байдарки можна орендувати на різних базах відпочинку та у пунктах прокату. Вартість прокату за годину 50-80 гривень, за цілий день 220-350 гривень.

«Сплав на байдарках – це можливість позбавити себе повсякденності. Душевно та морально відволіктися. Адже під час сплаву ти просто насолоджуєшся навколишнім середовищем не думаючи ні про що».

Алла Яременко, студентка ЗНУ

Дуже схожим на байдарку є каяк – вузький довгий човен, довжиною до шести метрів, в класичному варіанті має цілісну конструкцію і не розбирається на частини. Для приведення каяка в рух використовують весло з двома лопастями на кожному кінці.

Існує 2 основні види каяків: 1) каяки sit-in — де веслувальник сидить всередині каяка; 2) каяки sit-on-top — де веслувальник сидить зверху, ніби на каяку. Орендувати каяк можна на різних базах відпочинку і центрах прокату, яких у місті велика кількість. Ціна оренди буде залежати від того на який час, на скільки осіб та в який день. Якщо у вихідний день то приблизно 60 гривень на годину, якщо на цілий день, то 220-550 гривень.

Каяк типуSit-On-Top і каяк типу Sit-In Фото: alp.com.ua

Каное – безкільове веслове судно, для якого характерні веретеноподібна форма корпусу і спосіб греблі одним однолопастним лопатоподібним веслом. Належить до одного з найстаріших на Землі видів човнів. Аренда буде коштувати приблизно 80-90 гривень за годину, 220-450 за день, знову ж таки все залежить від часу, дня тижня та класу каное.

www.ev100.ee

Сплав на сап-дошці, напевно, є найекстримальнішим – адже на цій дошці ви будете переміщатися по воді стоячи за допомогою греблі веслом. Сап-дошка дуже схожа на звичайну дошку для серфінгу. Оренда обійдеться вам від 50 до 70 гривень за годину, а за день — від 200 до 300 гривень. Також можна замовити собі так званий міні-тур, екскурсію на байдарках, каяках, каное красивими місцинами Запоріжжя. Перевага такої екскурсії у тому, що з вами буде інструктор, який завжди допоможе. Тож любителі активно відпочити, мерщій на сплав Дніпром!

Юлія КАРНАУХ