Спорт – навчить вас життю

 Спорт – це не лише тренування та змагання. Спорт також є непоганим вчителем, який навчить вас досягати мети та долати перешкоди на вашому шляху. Лише важкою та наполегливою працею можна досягти бажаного та вдосконалити себе як зовні так і всередині.

Більшість спортсменів починали свій шлях з малих літ. Батьки віддавали дітей до секцій які вважали за потрібними. Коли людина починає сприймати себе як особистість, то з’являється розуміння чим вона займається та чого прагне. Саме у цей час проявляється бажання до самовдосконалення. Займаючись спортом можна виправити в собі недоліки, які є у кожного. Коли з’являється бажання подолати самого себе, то людина намагається досягнути своєї мети проходячи важкий шлях.

«Почав я займатися у 4 роки виключно з волі батьків. Спочатку мені взагалі не подобалося, тому що я був дуже лінивий і не сприймав усе серйозно. В 11 років у мене почало виходити перемагати і смак перемоги мені дуже сподобався, навіть не дивлячись на те що я ніколи не намагався для цього щось зробити. Я прагнув більшого і з того часу  старанно тренувався та пахав наче віл до останньої краплі поту. Не враховуючи звичайні речі, такі як: впевненість у собі, фізична сила та залізна воля, професійний спорт дав мені уміння спілкуватися з людьми, тому що кожні змагання та збори – це новий соціум, у якому треба освоїтися.» — Фєтісов Олексій.

З часом спорт стає важливою частиною життя людини. Всі досягнення, перемоги, поразки та старання залишають відбиток, який залишається до кінця життя. Найважливішим здобутком є досвід й встановлений характер людини яка бореться за своє, подолавши в собі внутрішні вагання.

Найкращим в спорті являються емоції, які іноді б’ють через край. Коли розпочинаються змагання, то без настрою себе не обійтись. Перед будь-якою важливою подією в житті людина починає вагатися, лякатись або просто не знає як та що робити. Але коли людина входить в кураж та її сумління перетворюються на жагу до перемоги, кайф від того що вона робіть – настає ейфорія. Коли відчуваєш задоволення від того що робиш то на душі спадає важкий тягар сумлінь, а заразом приходить відчуття перемоги.

Так, бувають як поразки так і перемоги. Звісно, кожен намагається зробити усе щоб перемогти але коли настає поразка то руки опускаються та зникають сили, які так жваво тягнули бажаної до мети. Важливо розуміти, що навіть коли перемогти не вдалось, то треба не посипати голову піском, а вчитись на помилках. Зробити все, щоб наступного разу перемогти. Так само і у житті. Якщо щось не виходить то не треба карати себе. Краще докладніше розібратися в проблемі та знайти шляхи до її рішення.

З давніх часів спорт був важливою частиною життя. Люди вдосконалювали своє тіло та свій внутрішній дух. Різні проблеми потребують різного підходу та рішень, тому важливо підлаштовуватись до ситуації яка склалося миттєво. Займавшись спортом люди намагалися досягти мети вдосконалити не лише тіло, а ще й розум. Таким чином потрібно було створити вправу яка б вимагала як фізичних зусиль так і розумових. Саме так й виникли ігри, де випробовувалися фізичні та розумові показники.

Спорт – це не лише важкі тренування та праця над собою.  Для тих кому вдалося пізнати це ремесло – став частиною життя, яку дуже важко забути або не відчути на собі. Багато людей почавши або закінчивши цей шлях знайшли для себе найцінніший досвід.

«Насамперед спорт дав мені фізичну силу, силу волі та сталеву витримку. Як би це не звучало, але у професійному спорті потрібно багато терпіти. Ти не досягнеш навіть мінімальних висот без уміння тримати удар. Саме сильні удари вчать вставати, обтрушуватися і далі йти до своєї мети, зчепивши зуби та стиснувши кулаки. Також спорт дав мені базові вміння соціалізації. На змаганнях та зборах ти зустрічаєш величезну кількість невідомих людей і якщо взагалі нема з ким спілкуватися — можна поїхати дахом як від хвилювання на змаганнях, так і від втоми на зборах.» — Фєтісов Олексій.

Дехто настільки горить бажанням досягнути успіхів в спорті, що намагається з усіх сил та віддає на це весь свій час. Такі люди йдуть до небачених висот та стають зірками. Кожен здатен на неймовірні вчинки і саме спорт вчить як здійснити свою мету. Подолавши себе людина отримує шанс відкрити для себе незчисленну кількість шляхів але обирати доводиться лише один із них. Спорт вчить нас знаходити сили всередині себе та йти до своєї цілі незважаючи ні на що. Наполеглива праця та велике бажання здатні давати поштовхи до пересилення своїх внутрішніх сумлінь та недоліків. Саме спорт здатен дати ці важливі навички, які знадобляться у житті кожної людини.

Івженко Ярослав