Стихійні сміттєзвалища — проблема Запоріжжя

Велике індустріальне місто - Запоріжжя, на сьогодні залишається одним з найбільш забруднених в Україні. Окрім промислових об’єктів, найбільше шкоди природі завдають стихійні сміттєзвалища.  Однією із таких проблемних ділянок є місцевий парк Піонерів. Протягом 2014 року звідти вивезли більше 34 тон сміття.

«Можу сказати, що перше сміття з`являється в той же день, коли комунальні служби приберуть звалище. Щоб вирішити це питання , треба усунути причину появи тут сміття» — зауважує мешканець, який проживає біля парку Піонерів Сергій Вірченко.

Приичина накопичення сміття у парку —  мешканці приватного сектору, які не заключили договору з «Ремондіс Запоріжжя» — підприємством, яке вивозить сміття. В мерії кажуть, що у кварталі, в який входить парк Піонерів, із 264 власників присадибних ділянок, лише 150 уклали угоду з «Ремондіс Запоріжжя».

Ще одна причина забруднення —  невивезені купи листя після суботників.

«Після суботників завжди залишається велика купа зібраного листя, яке ніхто не вивозить і потім на тому місці починає утворюватися стихійне сміттєзвалище. Одне із таких сміттєзвалищ утворилося на перехресті вулиці Трегубенка і проїзду Ширшова. Звалище постійно росте, а мешканці прилеглих районів стали викидати туди вже і побутові відходи», — розповідає журналіст Віталій Дзюба.

Причина забруднення довкілля криється іще і у тому, що мешканці міста не мають культури сортування сміття. У Європі ця практика  налічує вже кілька десятиліть. Сортування сміття полегшує подальшу утилізацію і дозволяє переробляти велику частину відходів. А це, в свою чергу, зберігає довкілля і природні ресурси. На сьогодні у деяких дворах вже згадуваний «Ремондіс» встановив окрім звичайних баків для сміття контейнери для пластику. Проте цього не достатньо. Поки відвовідні баки з’являться повсюди, пропонуємо подбати про довкілля уже сьогодні.  Ось декілька практичних порад, як правильно сортувати сміття:

  • Пакети з-під соку або молока перед тим, як викинути, треба скласти;
  • Пластикову пляшку звільнити від пробки, для кращого утрамбування в контейнер;
  • Брудний папір і використані предмети гігієни краще викидати в окремий кольоровий пакет;
  • Харчові відходи можна збирати у звичайний смітник.

Використані батарейки, лампочки, акумулятори викидати неможна. Потрапляючи на сміттєзвалища, небезпечні побутові відходи забруднюють не лише повітря, а й ґрунтові води. Тому використані батарейки краще здавати у спеціалізовані пункти прийому:

Традиційно навесні у Запоріжжі масово проводять суботники, тому кожен небайдужий до довкілля має змогу долучитися до прибираня стихійних звалищ та сміття у місті. Найближчий суботник відбудуться 4  квітня у  парку «Дубовий Гай». Там планують висадити чергову партію екзотичних рослин та дубів.   А 25 квітня відбудеться масштабна акція з очищення області та країни  від сміття «Зробимо Україну чистою!». Зареєструватись для участі можна на сайті , потім прийти 25 квітня на прибирання, отримати інвентар і взяти  участь у встановленні рекорду з наймаштабнішого прибирання.

Фото: www.varianty.netzp.vgorode.ua

Антон Рудак