Стрічка «Юність» здобула головний «Золотий глобус»

Премії "Золотий глобус" вручили у Лос-Анджелесі  у неділю, 11 січня. Головний приз - за найкращий художній фільм, драму, отримала картина "Юність" (Boyhood) Ричарда Лінклейтера. Також Лінклейтер визнаний кращим режисером за роботу над цим фільмом. Лінклейтер знімав "Юність" протягом 12 років, за участю одних і тих самих акторів.  Патрисія Аркетт, яка зіграла матір дітей у "Юності", була названа найкращою акторкою другого плану.

«Орнітолог» (Birdman) — стрічка, яка вважалася фаворитом, отримала два «Золотих глобуси» з семи, на які вона номінувалася. Мексиканець Алехандро Гонсалес Іньярриту отримав «Золотий глобус» за найкращий сценарій до «Орнітолога». Майкл Кітон здобув нагороду як найкращий актор мюзиклу чи комедії.

Найкращим актором у драматичному фільмі визнано Едді Редмайна, який зіграв фізика Стівена Гокінга у картині «Теорія усього» (The Theory of Everything), найкращою акторкою — Джуліанн Мур за роль в стрічці «Все ще Еліс» (Still Alice). Кевін Спейсі отримав «Золотий глобус» як найкращий актор у драматичному серіалі «Картковий будинок» (House of Cards), Рут Вілсон — як найкраща акторка в «Любовному зв’язку» (The Affair). Його ж визнано найкращим драматичним серіалом. Найкращим фільмом іноземною мовою став фільм з Росії «Левіафан» режисера Андрія Звягінцева.

«Теорія усього» також здобула премію за найкращий саундтрек, а найкращим мюзиклом чи комедією визнано «Гранд-готель «Будапешт».

«Золотий глобус» — американська премія, яку вручає Голлівудська асоціація іноземної преси з 1944 року за кінофільми і телевізійні серіали. Премія вручається щороку в січні за результатами голосування 90 міжнародних журналістів, які живуть в Голлівуді.

Премію «Золотий глобус» часто називають генеральною репетицією перед кінопремією «Оскар».