Гроші інструмент чи мета життя?
Люди самі вирішуть що для них гроші, це — мета або засіб життя.
Але ті, хто підтримує першу тезу, зазвичай опиняються під владою грошей, тобто стають залежними від них і від роботи, яка приносить великі гроші. У другому випадку людина має мету, а гроші використовує лише як інструмент.
Якщо більшість людей хотіли б заробити багато грошей, не було б відомих художників, спортсменів, письменників, композиторів, акторів, які хочуть позитивно впливати на світ. Це доводить, що гроші повинні бути інструментом, а не метою. Якщо це не так, тоді ми часто йдемо на роботу, яка нам не подобається, вигораємо, втрачаємо мотивацію, що призводить до сірих робочих днів, до життя, в якому кожен день вихідний, коли понеділок стає найгіршим днем тижня.
Мабуть, немає такої людини, яка б не потребувала грошей. Справді, адже для чого люди працюють? Звичайно, щоб заробити гроші. Навіщо вони їм потрібні? Очевидно, щоб задовольнити свої потреби, але потреби людей різноманітні й водночас безмежні. Але якими б хорошими не були гроші для людства, вони породжують зло, жадібність і егоїзм. Наприклад, деякі люди скоюють злочини заради грошей. Люди повинні зрозуміти, що гроші — це не те, про що ви повинні турбуватися найбільше у своєму житті. Ви можете багато чого! Для цього потрібно підняти очі, озирнутися навколо і вибрати будь-яку можливість прожити щасливе життя. Адже не гроші визначають його якість, а те, що ми робимо і як робимо зі своїм життям, у тому числі за допомогою грошей.
Все ж таки у нашому суспільстві з ринковою економікою немає культури життя та культури грошей, для людини має значення та користь лише те, скільки матеріальних благ вона створила. І для такого суспільства гроші є метою. Коли ми створимосуспільство, в якому пануватиме форма безкорисливих відносин, заснованих на почуттях і емоціях, можливо, гроші будуть засобом.
Автор: Денис Таран