Звички, які допоможуть досягти успіху
Думаю, що кожен задавався питанням, як досягти успіху за короткий час.
Ці думки вирують в голові людини не даючи їй спокою. Тим паче в молоді роки, коли хочеться встигнути абсолютно все: і втілити задумане в життя, і побачити світ, і придбати все, що є на фотографіях про розкішне життя. Мрій — нескінченне число, але з чого почати? Може існує так звана «формула успіху» про яку знають мільйонери, місіонери еволюції та гуру самовдосконалення? Чому одні люди супер успішні, а інші ведуть опосередкований спосіб життя? Щоб розгадати дану загадку та наблизитися до таємниці щасливчиків, люди скуповують книги по саморозвитку, але часто залишаються розчарованими.
Справа в тім, що кожному з нас хочеться стати королем гори одразу, але ми не беремо до уваги щоденну кропітку працю над собою. Адже перш ніж підкорити власний Еверест — треба РОКАМИ збиратися на гору: тягнутися, падати, змінювати підхід, збивати коліна, позбуватися слабкостей, рости духовно, рости інтелектуально, вірити в успіх, знову падати і знову збиратися вверх. Тож єдине, що відділяє нас від супер успішних людей – це набір правильних звичок.
Я прочитала більше двадцяти книг з саморозвитку і можу впевнено сказати, що секрет відкритий для всіх, формула успіху досяжна для кожного. Єдине питання, чи захочете ви скористатися цими знаннями.
Я назву звички, які найчастіше зустрічаються серед успішних людей.
Звичка №1. Жити за планом
Може звучати нудно. А хтось взагалі скаже, що кожна людина сама знає, що і коли їй робити. Щоб купити смартфон чи записатися в спортзал навряд чи потрібен план. А от для втілення масштабних проєктів – план точно потрібен. Саме з планом ви можете досягти результатів набагато швидше, ніж без нього.
Звичка №2. Не відкладати задачі на завтра
Наступний принцип рішення задач перегукується з першим. Часто його наводять на прикладі «з’їсти жабу», типу з самого ранку виконати складні та важкі справи, а на другу половину дня запланувати легші. Щоб його дотримуватися варто мати силу волі та дисциплінованість. Боротися з прокрастинацією допоможе свідоме усвідомлення моменту “перенесення задачі”. Коли така думка з’являється в голові, згадайте про свою ціль чи мрію. Згадайте з чого почали і чого встигли досягнути. Таким чином ви привчите себе виконувати задачі в зазначений термін в противагу відкладанню.
Звичка №3. Рано прокидатися
Це одна із популярних звичок визначних людей світу – прокидатися о п’ятій годині ранку. І мова не просто про ранній підйом, а про присвячення перших годин дня — саморозвитку. Детально про цю звичку описали Робіш Шарма в книзі “Клуб п’ятої ранку” та Хел Елрод в “Магія ранку”. Як тільки ви почнете рано прокидатися та присвячувати цей час собі (читанню, медитації, спорту, мотивації), то одразу відчуєте себе неймовірною Людиною. Людиною, яка може ВСЕ! Це відчуття складно описати словами.
Хочу назвати чотири звички, які я взяла з книг і вони змінили моє життя:
- створювати план на рік, квартал, місяць та день;
- щоденно читати книги (переважно науково-публіцистичні);
- позитивно мислити і обмежувати коло спілкування з песимістами;
- інвестувати гроші в себе (купувати книги, відвідувати тренінги чи курси);
В нашому університеті вчиться амбітна і перспективна молодь, і якби в мене була можливість звернутися до студентів ЗНУ, я б сказала одну єдину фразу: не розраховуй на короткий забіг, готуйся до забігу на довгу дистанцію.
Отже, звички, то фундамент, на якому ти можеш будувати свій дім, себе. Це важка і довготривала робота. Але задоволення не в цілі, не в вершині, а в самому процесі, шляху до неї.
Анна Лєвєнцова