Студенти-біологи ЗНУ повернулися з практики на о.Бірючому

Щороку студенти біологічного факультету ЗНУ проходять

практику на базі Азово-Сиваського національного природничого парку. Молодь здобуває професійні навички на о.Бірючому вже 25 років.

Найбільше вражали юних дослідників польові виходи. А ось основними пластами практики стали дослідження фітомаси острова, копитних тварин (шляхетного оленя, європейської лані та муфлона), а ще – хижаків. А це лисиця, єнотоподібна собака та шакал. Крім того, вивчали популяції риб – бичкових, кефалевих, зокрема, піленгасу та інших.

Як розповіла студентка біологічного факультету Марія Ползик, майбутні мисливствознавці вчилися обліковувати тварин, визначати їх статево-віковий склад. Також детально вивчали вплив копитних на рослинність. Іхтіологи займалися характеристикою особливостей вилову риб, їх харчування і обов’язково – хвороб. Екологи збирали і вивчали гербарії, активно знайомилися з місцевою флорою та фауною, описували стан системи, що включає живі організми і фактори, які тісно вливають на них у межах однієї території. Студенти помітили, що копитні позитивно впливають на ріст зеленого розмаїття. Цікаво, що степового оленя свого часу завезли на острів через його здатність вживати солонувату воду.

І хоча враження від практики у студентів залишилися дуже яскраві, деякі висновки їхніх досліджень засвідчили негативні тенденції. У порівнянні з попередніми роками паразитологічна інвазійність піленгасу зросла, що свідчить про екологічні проблеми, які потребують негайного вирішення.

За офіційним договором, після проходження практики студенти (а їх було 35) традиційно надали звіт на майже півсотні сторінок. Він увійде до офіційного Літопису природничого національного парку острова.