Студенти журфаку ЗНУ відвідали тренінг «Права людини – це про тебе»

Журналісти Запоріжжя та студенти факультету журналістики ЗНУ відвідали тренінг із проблем висвітлення теми насилля та торгівлі людьми. Захід організувала Запорізька обласна громадська організація «Взаємодія» з метою пояснити, де починаються права людини, яка специфіка роботи з постраждалими від насилля та, власне, який масштаб цієї проблеми в Україні.

Із журналістами працювали медіатренери: Ірина Виртосу – журналіст та головний редактор сайту Центру інформації про права людини, а також Ліза Рай – PR-директор Міжнародного жіночого правозахисного центру «ЛаСтрада Україна».

Ірина Виртосу допомогла присутнім змінити уявлення про обсяг поняття «права людини». Під час аналізу матеріалів на шпальтах газет і електронніх видань ЗМІ, журналісти виконали «роботу над помилками»: українські медіа часто порушують правила етики, спекулюють історією, забуваючи про саму людину.

Ліза Рай розповіла про причини насильства в Україні та  проблеми боротьби з ситуацією, що склалася. Медіатренер також навела статистику дзвінків до Національної «гарячої лінії» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Цифри сказали не лише про реальність цих проблем, але й про зростання інформованості українців у цих питаннях.

Експертами на тренінг були запрошені: виконувач обов’язків начальника відділу з питань сім’ї та дітей Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної адміністрації Вікторія Шапошникова;  старший інспектор з особливих доручень управління громадської безпеки ГУ МВС України в Запорізькій області Вадим Малига, а також адвокат Антоніна Шостак. Вони відповіли на питання журналістів та детально пояснили, як саме працює система захисту прав людини та які труднощі виникають під час цієї роботи.

Учасники тренінгу мали змогу попрактикуватися в створенні матеріалів, враховуючи отриманні знання. Та мали змогу поновому поглянути на ситуації з насиллям та торгівлею людьми.

Присутні дійшли висновку: права людини потребують постійного обговорення, і журналісти повинні бути спроможні його забезпечити.

Катерина Майборода