Студенти журфаку зустрілися з запорізьким фотокореспондентом Олександром Максимовим

11 квітня на факультеті журналістики відбулася зустріч другокурсників з Олександром Максимовим - запорізьким фотокореспондентом газети «Запорізька правда», який професійно займається фотомистецтвом вже протягом 30 років

Як розповідає фотохудожник, почав фотографувати він ще в дитинстві:

quote yellow«У радянські часи фотоапарати були у багатьох, хоч і не дуже якісні. Ми усі робили фото, проявляли їх у себе вдома у ванній кімнаті, а потім показували одне одному. Мій батько також захоплювався фотографією, саме він показав мені як правильно фотографувати. Ми ходили на фотовиставки та передплачували журнал «Радянське фото». Батько мені пояснював чому саме це фото гарне, а якесь інше – ні. Ми виходили на прогулянку і він казав: «Дивись!». Я дивився — і не бачив абсолютно нічого. А він пояснював, що там гілочка, там течія води, там  скелі. І я також починав бачити, це відкладалося десь у моїй душі».

Важко повірити, що справжній професіонал, у якого безліч якісних та цікавих робіт, раніше просто боявся фотографувати: «Коли я підіймав камеру в мене трусилися руки, мені здавалося, що мене зараз просто вб’ють».

Починав свою кар’єру Олександр з роботи у фотоательє, де робив фотографії на документи, проявляв плівки та друкував. Після цього працював у газеті фотокореспондентом, де в його обов’язки входило не лише фотографування, а й написання матеріалу. Пізніше вступив до Національної спілки фотомитців України, а через рік після цього відбулася перша виставка фотографа.

quote yellow«Саме тоді я зрозумів, що цей формат життя у фотографії – він найбільше мене влаштовує. Я люблю, коли мої сюжети поза часом. Тобто, дивлячись на фото, неможливо сказати — сьогодні воно зроблено, рік тому чи взагалі це середньовіччя. Але у фотографії має бути справжній, непідробний образ та цікаве наповнення».

IMG_20190411_142026-2

Впродовж бесіди студенти мали змогу не лише переглянути слайд-шоу робіт митця, а й побачити та потримати надруковані фотографії. А після бесіди Олександр Максимов пообіцяв подумати над створенням курсів фотомистецтва – дуже багато виявилося бажаючих!

Яна РАДЧЕНКО