Студентка журфаку Шахсанам Біналієва: «Я все життя мрію про режисерську та сценаристську роботу»

З Шахсанам Біналієвою ми познайомилися у вересні минулого року, коли разом вступали до університету. Вже тоді я зрозуміла, що ця дівчина – джерело талантів: і співає, і танцює, і захоплюється написанням книжок

У лютому 2015 користувачі інтернету побачили результат творчої роботи Шахсанам – трилогію «Dusk» — містичний, любовний роман з елементами фентезі. Саме про книгу, почуття та плани на майбутнє ми і поговорили з молодою письменницею.

— Звідки взялася ідея написати книгу?

— Насправді, я все життя мрію про режисерську працю, про роботу сценариста, про професію акторки. Кіно — це те, з чим я, сподіваюся, пов’яжу своє життя… Але, коли мені було 15 років, я мало вірила в це. Не знала, з чого почати, щоб довести людям, в тому числі і своїм батькам, що я зможу, що в мене може бути така професія! Не знаю чому, але тоді ідея написання книги дала мені надію наблизитися до своєї мрії.

— Скільки часу ти витратила на написання?

— Першу книгу я написала за три місяці. І це незважаючи на те, що там 13 авторських аркушів. Другу частину — за два з половиною місяці, третю — теж за три місяці. Я намагалася встигати і з навчанням… Це був веселий час.

— Коли вже книга була написана, в тебе були думки щось змінити?

— Звичайно! Саме тому першу частину «Сумрак. Начало Конца» я редагувала 7 разів!

— Сюжет твоєї книги нагадує сюжет сучасної відомої саги…. Це збіг чи ні?

— Насправді, мені було важко визначитися з ідеєю книги. Але дуже хотілося якомога скоріше почати щось створювати. Десь я вичитала, що початківцям не завадило б спробувати писати, спираючись на роботи вже відомих авторів. Я довірилася тоді Стефані Майєр. Зараз трохи шкодую про це, але своєю роботою задоволена, і вважаю, що це не просто черговий фанфік до «Сутінків».

Обкладинка книжки Шахсанам «Сумрак. Начала Конца»

— Написання таких історій – це хобі чи твоя, можливо, майбутня професія?

— Письменство — це хобі, це насолода. Якщо за це почнуть ще й гроші платити… В майбутньому я, звичайно, не проти такої професії.

— Чи є твоя книга в вільному доступі?

— Трилогія опублікована на офіційних сайтах, які дають прямий напрямок на інтернет-магазини, де їх можна придбати. А іноді я сама надаю людям «вільний доступ». Охочі почитати пишуть мені в соціальних мережах з проханням надіслати їм книжку безкоштовно. А я не жадібна людина (посміхається).

— Як би ти описала свою книгу одним реченням?

— Коли відчуваєш любов «твоєї» людини, нічого не страшно на цьому світі…

— Де черпаєш натхнення?

-Мене завжди надихають фільми та сучасні книги-антиутопії. Це те, що «освіжає» мою голову, наповнює її ідеями.

— Зараз ти працюєш над наступною книгою?

— Ні, зараз я вся в навчанні. Можливо, наступного року, і я знову почну писати.

— Яких нових творчих звершень чекати від тебе в майбутньому?

— Я сама не знаю, чого від себе очікувати (посміхається). Насправді, якщо в мене все вийде, чекайте круті екранізації книжок!

Інтерв’ю підготувала Христина МАЙДУК