Студентки ЗНУ вчились самоорганізовувати сільські громади

1    Студентки Запорізького національного університету - Альона Лепська

(4 курс юридичного факультету) та Єлизавета Глухова (3 курс факультету соціології та управління) — взяли участь у роботі III міжнародної літньої школи «Соціальна мобілізація місцевих громад», яка проходила на гірськолижному курорті Славському (Карпати).

   Саме перемога у конкурсі  «Сталий розвиток за участі місцевих громад» дала можливысть представницям  ЗНУ  взяти участь улітній школі.  Більше 20 студентів із 13 вищих навчальних закладів України під час візиту до літньої школи отримували безцінний досвід із виконанням різноманітних ініціатив і проектів на рівні громад. Також для учасників школи була проведена велика кількість лекцій, на які виступали представники міжнародного партнера Проекту Джейсінга Саха, програмні менеджери проекту: Оксана Реміга — «Міжнародний досвід місцевого розвитку із залученням громад» та Ігор Назар — «Основні кроки впровадження проекту МРГ», «Енергоефективність та застосування інноваційних технологій у розвитку місцевих громад».
Окрім того, завдяки участі у роботі школи студенти здобули навички у складанні SWOT-аналізу, розробки й представлення бізнес-планів зі створення кооперативів.
 Зазначимо, що III міжнародна літня школа була організована Національною мережею партнерських університетів за підтримки спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Мета цього проекту – допомогти пілотним сільським громадам самоорганізуватися, спільно визначити пріоритети розвитку свого населеного пункту та покращити умови проживання у власному населеному пункті, реалізувавши власну ініціативу.