Студентська весна 2025 стала яскравим святом талантів і творчості молоді

Конкурс «Студентська весна 2025» пройшов у Запорізькому національному університеті. Дев’ять команд, дев’ять факультетів, дев’ять виступів, три конкурсні дні та нагороди.

Переможцями першого конкурсного дня стала команда Інженерного навчально-наукового інституту імені Ю. М. Потебні ЗНУ. Головною проблемою, яку вирішили висвітлити у виставі – голос жінок та їх права, а також привласнення досягнень жінок чоловіками. Передали це за допомогою демонстрації художньої інтерпретації подружжя Марії та П’єра Кюрі. За цей виступ, окрім перемоги у своєму дні, команда посіла перше місце у загальному конкурсі. Також у номінації «режисер-постановник» перемогла представниця команди Шевченко Ганна.

Друге місце серед команд першого дня посів факультет журналістики. Вони висвітлювали проблему соціального відторгнення через культурні відмінності. І передали вони це завдяки атмосфері ностальгічних дев’яностих. І хоча тема була досить важливою, у них вийшло передати це досить легко та з жартами. Факультет журналістики отримав перемогу в номінації «приз глядацьких симпатій».

Третє місце першого конкурсного дня посіла команда математичного факультету. В ідеї виступу – тотальний контроль свободи слова й мислення. Це все описується й передається завдяки атмосфері недалекого майбутнього 2060-х років, де владу над людством захопили машини. За найкращий соло-хореографічний номер перемогу в цій номінації отримала представниця факультету Вероніка Гук.

Виступ 2 дня, команда юридичного факультету. Фото Центру культури та комунікацій.

Переможцями другого конкурсного дня стала команда факультету іноземної філології. Головною темою виступу став час, крізь який проходила одна з головних діючих осіб Ізабелла, оскільки була безсмертною через свої здібності. За нею полював останній з роду Ван Гельсінгів та, зрештою, знешкодив її, ціною власного життя, закінчивши те, за що загинув його батько. Команда факультету іноземної філології перемогла у цьогорічному конкурсі «Студентська весна», здобувши гран-прі. Окрім цього, перемоги в номінаціях: «найкращий актор» – Андрейченко Григорій, «хореографія: колектив» за номер «Страх» та «жіночий вокал» – Лопатченко Дар’я, яка виконала пісню «Skyfall».

Друге місце за другий конкурсний день посіла команда юридичного факультету. У цьому виступі переплелися дві епохи – випускний 1973 року в Каліфорнії та сучасні студенти ЗНУ, які несподівано там опинилися. Через музику, танці й гумор актори показали, що попри різницю поколінь, люди можуть порозумітися – і зрештою зійтись у спільному танці. А підтвердженням цьому став виступ у цьому самому танці викладача факультету Олександра Мельковського. Юридичний факультет посів друге місце у загальному конкурсі та переміг у номінації «хореографія: дует», де відзначились студентки Худоконь Софія й Кіберева Анастасія. Також перемога у номінації «арт-перфоманс».

Третє місце за другий конкурсний день посіла команда Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ. Центром виступу став Павло – чоловік, що переживає кризу через розлучення й повертається до батьківської квартири, де ностальгія за шкільними роками переплітається з внутрішніми сумнівами, а жива музика на фоні придає цьому додаткової атмосфери. Попри те, що герой так і не діє, вистава доносить ключову думку: скільки б ти не жалівся собі чи іншим, вирішувати власні проблеми можеш лише ти сам. Команда також перемогла в номінації «артист-інструменталіст» – Катерина Дементьєва та Гурова Марія.

Виступ 3 дня, команда факультету менеджменту. Фото Центру культури та комунікацій.

Переможцями третього конкурсного дня стала команда факультету менеджменту. Вони представили історію про подорож у часі, з якої герої намагались вирватися, але зрештою зрозуміли: справжня свобода – це не втеча чи боротьба, а здатність зупинитися й прийняти нову реальність як початок чогось іншого. В загальному конкурсі команда посіла третє місце, та отримала перемогу в номінації «афіша».

Друге місце третього конкурсного дня посіла команда факультету соціальної педагогіки та психології. У центрі виступу – історія пари, що пройшла через кохання, втрати й творчість, але не встигла сказати головного. Хлопець Біл так і не наважився вибачитись перед своєю дівчиною Дженною за те, що вилаявся на неї прямо на сцені, а вже за мить дізнався про її загибель. Фінал, що перетворює просту історію стосунків на драму про ціну мовчання й згаяного часу. Команда отримала перемогу в наступних номінаціях: «акторка» – Єрохіна Вероніка, «ведуча» – Лазарик Діана, «цирковий номер» – Лякун Діана, «поезія» – Кузнецова Поліна.

Третє місце серед команд третього конкурсного дня посів філологічний факультет. Студенти поєднали акторську майстерність, знання культури 60-х років та фантазію, створивши захопливу виставу з елементами детективу, фантастики та антиколоніального дискурсу. У свій виступ вони вміло вплели хіти своєї епохи, гру слів та тонкий гумор. Команда здобула перемогу в наступних номінаціях: «гумор», «сценарій», «декорації», «запрошення» та «оригінальний жанр» – Єрмолова Анастасія.

Цей конкурс подарував багато емоцій як учасникам, так і глядачам, залишивши за собою лише теплі та приємні спогади. Кожен студент, хто взяв участь, та кожна команда, що взяла участь – вже перемогли, проживши шлях до виступу разом.

Малєв Федір