Свято Хрещення Господнього сотні запоріжців зустріли на березі Дніпра

DSC_0661На Центральному пляжі сьогодні, 19 січня, Запорізька Єпархія Української Православної Церкви на чолі з Архієпископом Запорізьким і Мелітопольським Лукою провела богослужіння. Опівдні Набережну магістраль переповнили припарковані авто, сотні людей прийшли на берег Дніпра, аби освятити воду та скупатися у річці. Для мешканців міста влада встновила кілька наметів, для того, аби люди могли перевдягнутися після купання.

DSC_0745Серед тих, хто заходив у воду було багато малечі та молоді. Студент Дмитро Качан прийшов на Водохрещу разом із другом Євгеном Каліним. Хлопці розповіли, що цю традицію підримують уже декілька років поспіль:


Вихованці школи козацького бойового мистецтва «Спас» також усі разом скупалися у Дніпрі. Один із спасівців, Микита Ляшенко, цього року купався вже втретє і розповів, навіщо він занурювався у воду:

DSC_0866Після купання спасівці позабавлялися у козацьку гру «Лава на лаву».

Оскільки зайти у холодну дніпрову воду, це свого роду випробовування, до Водохрещі потрібно готуватися. Про свою підготовку і важливість купання у Дніпрі розповідає запоріжанка Ганна Версон:

Задля безпеки мешканців Запоріжжя на місці чергували рятувальники, на воді одночасно були декількаDSC_0816 човнів, на березі кілька десятків МНС-ників. Про підготовку до Водохрещі розповів начальник оперативно-координаційного центру ГУ МНС у Запорізькій області Олександр Сичов.

DSC_0718Також свої вітальні слова і побажання до Запоріжців виголосив Архієпископ Запорізький і Мелітопольськимй Лука:

Загалом, за словами учасників, сьогодні Запорізький Іордан відвідала менша кількість людей, порівняно із минулим роком.

Марина Галич