ТНМК презентував новий кліп «Історія україни за 5 хвилин»

«Історія в нас строката,яскрава!

Слава Україні! Героям слава!»

Вітчизняний гурт «Танок на майдані Конґо» представляє нове відео, в якому показується найвизначніші події в історії України за п’ять хвилин: від трипільців до князів Київської Русі, битви під Крутами та Революції Гідності.

Кліп став частиною проєкту «Так працює пам’ять». У ньому українські музиканти присвячують свої нові треки пам’яті 15-річного українського активіста Данила Дідика, який загинув у лютому 2015 року під час теракту у Харкові. Соліст ТНМК Олександр «Фоззі» Сидоренко каже: «Руслан Горовий вирішив зробити проєкт, у якому музиканти будуть щотижня видавати по треку, привертаючи таким чином увагу до цієї події. І у нас з’явився трек «Історія України за 5 хвилин», і нам здалося, що він максимально відповідає цьому проєкту, тому що йдеться про дитину, яка загинула за Україну».

Задум вдалося втілити за підтримки Міністерства культури, молоді та спорту. В анімаційному відео музиканти через хіп-хоп речитатив розповідають про головні історичні події. Описано період Київської Русі, Запорізької Січі, утисків української мови, Радянського Союзу і сталінських репресій. Також в кліпі показано сучасну Україну — Євромайдан і збройна агресія Російської Федерації на Донбасі.

Текст написав поет Артем Полежака, музику — Олег «Фагот» Михайлюта. Анімацію створив художник Сашко Даниленко. «Досить дивитися на власне минуле з сумом і жалем, українцям є чим пишатися! А що буде далі — залежить від тебе!», зазначили музиканти в описі до відео.

Відео вийшло на YouTube і за два тижні набрало 270 тисяч переглядів.

Автор: Сафонова Христина