ТОП-10 книжок для дітей від українських видавництв

До Всевітнього дня книги та авторського права, що відзначається 23 квітня, ми підготували для вас огляд українських книжок для дітей від двох відомих українських видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» та «Видавництво Старого Лева»

Grandparents.com

В українському видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», заснованого 1992 року,  створюються одні з кращих дитячих книжок, «для малят від 2 до 102 років». Так-так, саме така вікова категорія визначена для читачів «А-БА-БИ», адже дітьми ми лишаємося навіть у дорослому віці! Висока художня та поліграфічна якість видань«А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» вже давно стала відома на весь світ — книжки цього видавництва майже щороку отримують якість українські та міжнародні відзнаки.

Улюблені вірші

Дитяча збірка «Улюблені вірші» стала однією з  найуспішніших книжок видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ».  Видання постійно оновлюється новими малюнками й доповнюється новими віршами . Книжка має тверду глянцеву палітурку та яскраві ілюстрації, тому може слугувати чудовим подарунком для дітей шкільного та дошкільного віку.


Різдвяна Рукавичка

Кожному з нас з дитинства відома казка про «Рукавичку». А ця книжечка розповідає оновлену історію про щасливу різдвяну пригоду, яка трапилася з героями казки після того, як вони оселилися в рукавичці.
У продажі видання з’явилося у 2004 році і в цьому ж році отримало премію в дитячій номінації Національного конкурсу «Книга року-2004».


Білосніжка та семеро гномів

«Білосніжка та семеро гномів» — одна з найвідоміших казок братів Гримм, за якою Волт Дісней зняв свій мультфільм із чудовою музикою. Ще у 1997 році  видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» видало цю казку, а 1999 року вона отримала  1-шу премію Національного конкурсу «Мистецтво книги України».

 


Вовченятко, яке запливло далеко в море

Це — казка про Вовченя, що змогло дістатися глибини моря, де його чекали і нові вірні друзі, і небезпечні пригоди.  Згодом це видання було перекладено чотирма мовами: англійською, литовською, чеською та російською, і здобуло визнання у всьому світі.

 


Ліза та її сни

Це чарівне видання — казково-пізнавальна історія про дівчинку, яка завдяки крилам, що їх винайшов Леонардо да Вінчі, змогла відвідати  майстерні найяскравіших постатей світового малярства — від Ботічеллі до Далі.  Видання проілюстровано популярними малюнками української художниці Євгенії Гапчинської.

 

 

 

видавництво старого лева лого

«Видавництво Старого Лева» (скорочено ВСЛ) було засноване у Львові в у 2001 році, і сьогодні набирає все більших обертів у своїй видавничій діяльності та наразі є одним з найактивніших в українському медіапросторі.

 

Дитячий Кобзар

Це ілюстроване видання «Кобзаря» Тараса Шевченка для дітей вийшло у 2012 році. Малюнки, якими прикрашено кожну сторінку книжки — головна «родзинка» та декор видання. «Дитячий Кобзар» було відібрано для бюджетної програми «Українська книга», і наші бібліотеки отримали 3000 примірників цього видання. Тож, можете безкоштовно погортати цю книжечку в бібліотеці свого міста.


Хто зробить сніг

«Хто зробить сніг» — одна з книжок трилогії видавництва під назвою «Кротяча епопея». Це перша дитяча книжка письменника Тараса Прохаська та перший досвід Мар’яни Прохасько як ілюстратора. На сторінках видання читач занурюється у затишну казку по родину кротів та їх тринадцять діточок. Ще дві книжки з цієї серії — «Куди зникло море» і «Як зрозуміти козу».


Франко від А до Я

Книга «Франко від А до Я»  — надзвичайна абетка-енциклопедія про Івана Франка, унікальний арт-бук, який за допомогою ефектних ілюстрацій розповість цікавинки з життя українського письменника. Художнім оформленням займалась творча майстерня «Аґрафка». Книжка буде цікава дітям старшого віку та стане чудовим доповненням на уроках української літератури: біографія Франка буде вивчатися так набагато цікавіше.


Мануель і Діді. Друга велика книга маленьких мишачих пригод

Захоплива історія від Мозера Ервіна про «маленькі мишачі пригоди»  може стати улюбленою читанкою для діток віком від 3 до 6 років. Двоє мишеняток, Мануель і Діді, мандрують крізь весну, літо, осінь та зиму. Тут і катання на ковзанці, і шалені спуски на кукурудзомобіл — пригод вистачить на всіх! Книжка прикрашена ілюстрації, які виконав сам автор твору.


Джуді Муді

Ця книжечка знайомить юних читачів із кумедною дівчинкою на ім’я Джуді Муді, у якої частенько змінюється настрій. Це надзвичайно весела книжка для будь-якого віку. Автор оповідання — американська письменниця МакДоналд Меґан. Слід відзначити зручний формат та оригінальні чорно-білі ілюстрації на сторінках видання.

Яна ПОТОЦЬКА
Анастасія ДАВИДЧЕНКО