ТОП 15 ФАКТІВ ПРО ВОЛОНТЕРСТВО

 1. По всьому світу день  волонтерів відзначають 5 грудня. Свято було започатковано в 1985 році.
 2. Традиційним початком волонтерства  в Україні вважається 1992 рік, саме тоді було створено відомий «Телефон довіри», на той час там працювали добровольці.
 3. 14 вересня 1990 року на ХІ Всесвітній конференції Міжнародної Асоціації добровільних зусиль, в  Парижі було прийнято  Загальну декларацію волонтерів.
 4. Національний банк України створив п’ятигривневу монету присвячену волонтерству, її було введено в обіг 12 жовтня 2016 року.
 5. У 2016 році в Києві,  на честь волонтерського руху,  відкрили в  Сквері волонтерів України пам’ятний знак, який символізує незламність.
 6. Альянс Європейських волонтерських організацій, був створений в 1982 році, який спеціалізується на міжнародних волонтерських проектах, що мають ідею просування миру та міжнародну взаємодію.
 7. 2001 рік Генеральна Асамблея ООН, проголосила Міжнародним роком волонтерів.
 8. В Україні існує Реєстр волонтерів, який веде Державна податкова служба. Зареєструватися може кожен бажаючий, алгоритм дій викладен на сайті волонтерської платформи.
 9. Чемпіонат Європи з футболу Євро-2012 став наймасовішим  волонтерським рухом, де взяло участь 12 тисяч людей.
 10. З початком повномасштабного вторгнення,  в Україні з’явилось 4365 волонтерських та благодійних організацій.
 11. Екологічним волонтерством на міжнародному рівні, займається організація «World Wildlife Fund», яка спрямована на захист природи по всьому світу. В Україні цим займається популярна громадська організація «Екодія».
 12. В Німеччині активно діє програма підтримки волонтерів, яка спрямована на отримання певних пільг.
 13. Однією з найбільших та найпопулярніших волонтерських організацій в Україні, є Українська волонтерська служба, яка надає допомогу по всій країні.
 14. В 27-ми європейських країнах кількість волонтерів  сягає 94-х мільйонів і становить приблизно 23% усіх жителів ЄС віком від 15-ти років.
 15. В Україні першими великими волонтерськими об’єднаннями стали: Фонд оперативної національної допомоги Діани Макарової, Народний тил Георгія Туки, Повернись живим, Віталія Дейнега.

Анастасія Лиховоз