Тренди у Тік-Ток та війна

TikTok – китайський застосунок, який набрав шалену популярність у всьому світі.

Зараз, майже кожен знає про такий додаток. Будь то 8-річна дитина чи дорослий чоловік або жінка.

Спочатку суть ТікТоку полягала у зйомці коротких 15-секундних відео. Зараз максимальна тривалість відео складає одну хвилину.

Цю соціальну мережу стали використовувати не лише для розваг, але й для ведення бізнесу, просування якоїсь ідеї, вступної кампанії до університету. Так, гортаючи стрічку ТікТок ви можете дізнатися тонкощі психології стосунків, придбати комплект білизни та зрозуміти схему прийому документів до бажаного ВНЗ.

Але, починаючи від 24 лютого, пріоритетними стали зовсім інші відео. Весь ТікТок заполонили кадри агресії рф, розбомблені міста, факти, що засвідчують жорстокість та відсутність людяності росіян.

Початок війни змінив не лише український медіапростір. Усі країни та народи долучились до створення та поширення відеоконтенту на підтримку українців.

Тепер, гортаючи рекомендації ТікТоку, по більшій мірі ви почуєте пісні “Stefania” (Kalush Orchestra), переспів пісні “Ой у лузі червона калина…” від Андрія Хливнюка та інших українських зірок, “Хто, як не ти” Христина Соловій та безліч інших українських пісень, які раніше не мали особливої популярності.

Багато музикантів зараз починають свій шлях, виконуючи пісні українською. І такі пісні стають популярними по одній простій причині – усе українське зараз у тренді. Зараз, як ніколи, модно бути українцем. Це престижно. Особливо у ТікТок.

Також велику популярність у мережі набрали військові. Зараз вони мають “великий ажіотаж” серед жіночої частини населення. А користувачі жартують у відео чи коментарях, що тепер найбільша мрія – чоловік військовий. А дехто з дівчат знімає відео про те, що бути дружиною військового не так романтично, як здається.

Але окрім українських трендів, у мережі також поширюють безліч відео, які показують зневажливе ставлення до українців, нібито нашу нікчемність і дріб’язковість. Такі відео постять російські блогери. На фоні цього у коментарях під відео розгоряються палкі суперечки між народами. Навіть самі українці сперечаються між собою.

Головною причиною для суперечок, звичайно, є мова. Тут люди діляться на два табори. Думка перших полягає у тому, що українці, які розмовляють російською – зрадники і патріотами бути не можуть. Другі спростовують цю думку тим, що величезна кількість українських солдат розмовляє мовою агресора. Але хіба від цього вони є зрадниками? Ці чоловіки та жінки захищають нас та забезпечують спокій, наскільки це зараз можливо.

Як підсумок можна сказати, що ТікТок у воєнний час має більш благородний характер, аніж будь-коли раніше. Саме зараз відчувається українська єдність та сила. Навіть далеко за межами нашої країни.

Все буде Україна!

Ольга Івашкевич