Триптих авторів газети «День» презентували у ЗНУ

Зустріч із авторами публіцистичної трилогії організували фахівці Південноукраїнського центру медіаграмотності, що працює у ЗНУ

Конференція з приводу презентації книжкових прем’єр відбулася в стінах Запорізького національного університету 20 листопада. Презентували триптих-новинку працівники київської газети «День» Іван Капсамун, Валентин Торба та Марія Семенченко. По черзі описуючи свої книги, автори торкалися болючих тем української новітньої історії, проблем, що в більшій мірі спричинили справжній безлад в країні.

Першим представив «Котел або Справу без терміну давності» Іван Капсамун, редактор відділу політики. У його книзі розповідається про політичні котли-махінації, котрі ми спостерігали останні десятки років і котрі були запущені колишнім президентом України Леонідом Кучмою. Автор торкається справи Георгія Гонгадзе, процес з якої до сих пір триває. Замовники так і не понесли відповідальність за тяжкий злочин не тільки перед людиною, а й перед демократичним устроєм нашої держави.

Далі розповідав про свою книгу «Я — свідок. Записки із окупованого Луганська» Валентин Торба. Назва твору говорить сама за себе: Валентин дійсно проживав на території теперішнього зруйнованого міста. Коли воєнні дії набрали загрозливий масштаб, чоловік мусив виїхати з Луганська. Він з болем згадує про те, як війна відібрала у нього рідну землю, як його занесли в розстрільні списки (в ХХІ столітті, до речі!) за правдиве патріотичне журналістське слово.

Останньою презентувала «Катастрофу і Тріумф. Історії українських Героїв» Марія Семенченко. Книга наповнена відомостями зі сходу України, які несуть у собі одночасно не тільки трагізм та драматизм, а ще й радість та гордість за власних героїв. Твір просякнутий цілим спектром емоцій, які змішуються у дивну какофонію саме в історіях з фронту. Вони настільки реальні та живі, що, можна сказати з впевненістю: нікого не залишать байдужим.Дуже важко боротися за щось, коли не знаєш, навіщо це,  для чого, і найважливіше — як саме це робити. Проте у вищезгаданих книгах можна знайти мотивацію, план дій, і душевні сили, щоб не спинитися на півшляху та довести нарешті справу до переможного кінця. Знадобиться ще багато часу аби принести в країну справжню незалежність та демократію. Проте починається все з усвідомлення кожним українцем важливості проблеми української нації.

Андрій Ненадов