У бібліотеці ЗНУ триває фотовиставка «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі» (ФОТО)

З 19 вересня у стінах Наукової бібліотеки Запорізького національного університету відкрито фотовиставку. Об’єктом уваги стали 24 історії різних осіб – чоловіків, жінок і дітей зі Швеції та України, які шукають свій життєвий шлях, творять і прагнуть розвиватися, попри всі складнощі інвалідності.

Виставку було організовано Шведським Інститутом спільно з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України. Як заявляють організатори, ідею цієї виставки можна викласти одним словом – гідність. Жити гідно всупереч перешкодам, незважаючи на інвалідність – головна мета людей, що зображені на світлинах.

Короткі життєві історії, які супроводжують кожну фотографію, наглядно демонструють, що ДЦП, психічні розлади, сліпота, синдром Дауна, порушення слуху та інші види інвалідності  не заважають героям виставки реалізовувати себе у суспільстві та досягати мети.

Серед світлин можна побачити й фотокартки 10 наших співвітчизників. «Перекладачка англійської мови, вчителька англійської мови, волонтерка, лідерка. Марта має дитячий церебральний параліч. Пересувається за допомогою ортопедичних палиць. Певно, тільки це вирізняє дівчину з-поміж інших. Хоча ні… З-поміж інших Марту вирізняє її унікальна здатність надихати дітей на особисті звершення…»

Письменники, журналісти, волонтери, музиканти, перекладачі, спортивні чемпіони, громадські діячі. Всі вони — різні, але об’єднує їх не лише інвалідність, а й одна спільна мета – боротьба за свої права, воля та натхнення життям.

Фотовиставка триватиме до 19 жовтня. Окрім цього, 18 жовтня у Науковій бібліотеці ЗНУ буде проведено круглий стіл «Доступність та універсальний дизайн» (14.00-16.00) та майстер-клас з жестової мови (16.30-17.30).

 

Текст, фото: Анастасія МОТОРІНА