У Запоріжжі до Дня українського добровольця презентували книгу, присвячену загиблим воїнам АТО

Працівники Запорізької обласної бібліотеки 14 березня презентували бібліографічний покажчик, що містить біографічні довідки про загиблих героїв-земляків. Покажчик має назву «Невиплакані сльози України: запоріжці, які загинули в АТО». Створенням книги займалися працівники відділу краєзнавства бібліотеки в період з 2014-го по 2017-й рік.

«Ми видали книгу в кінці 2017-го року, але вирішили презентувати її широкому загалу саме в цей день, чотирнадцятого березня, бо це ? День українського добровольця. Адже більшість хлопців, які були описані в цій книзі пішли на війну саме добровольцями. Книга містить, якщо казати мовою військових, бойові та небойові втрати. Небойові – це якщо людина демобілізувалася, мала проблеми зі здоров’ям та невдовзі загинула. Але ж ця людина загинула через отримане поранення, або через те, що не витримало серце. Цих людей ми також внесли до цієї книги, я вважаю, що вони гідні бути тут», — так про книгу розказала завідуюча відділом краєзнавства у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці Тетяна Палівода.

1

Видання складається із коротких довідок про загиблих воїнів, розташованих в алфавітному порядку за прізвищами. Всього покажчик містить 190 прізвищ та біографій бійців, що мешкали у Запорізькій області. До книги також увійшли вірші місцевих поетів, присвячені військовим, рекомендована література, в якій висвітлюються події на сході України, та адреси сайтів, де можна отримати інформацію про загиблих земляків. Передмову до покажчика написав журналіст, письменник, учасник АТО Микола Михайлов.

2

На презентації книги були представники громадської організації «Запорізьке міське об’єднання сімей загиблих воїнів АТО», батьки та родичі бійців, чиї імена є у книзі, волонтери, поети, які декламували вірші та співали пісні, письменники та військові 55-ї окремої артилерійської бригади.

Нагадаємо, що 17 січня 2017 року Верховна Рада України постановила відзначати День українського добровольця щорічно 14 березня з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Ірина КРАМАРЕНКО