У Запоріжжі почали проводити дебати англійською мовою
У Запоріжжі з'явився перший англійський дебатний клуб "SPEAK UP", перша зустріч якого відбулася 15 вересня в Обласному центрі молоді за підтримки Запорізького відділення Федерації дебатів України
Англійський дебатний клуб (English Debate Club) «Speak Up», за словами організаторів, покликаний розвинути в учасників критичне та аналітичне мислення в контексті проведення дискусій на соціально важливі теми. А зважаючи на те, що дебати будуть проходити англійською — у гостей клубу є гарна можливість підвищити свій рівень знань мови. «Дебати приносять дуже багато нових знань та навичок — ви самі переконаєтесь в цьому», — запевнила гостей Голова Клубу Ольга Гаркуша.
Заняття клубу складаються с 3 частин:
- теорія англійської мови (лексика, граматика)
- дебатна теорія (основні правила аналітики, аргументації)
- практична частина
Дискусії в «Speak Up» проводяться за британським форматом Парламентських дебатів, в яких беруть участь Палата лордів і Палата громад. За цим аналогом, учасники запорізького клубу вибирають гравців — «урядовців» та «опозиціонерів». Визначається «резолюція» — тема або предмет обговорення, лінії команд «за» і «проти», після чого за чітко встановленими правилами відбувається публічна дискусія. Час для кожної промови — обмежений, 5-7 хвилин.
Британський формат Парламентських дебатів сформувався на початку XX століття у Великобританії абсолютно відокремлено від американських форматів. Провідними центрами, в яких розвинувся цей формат, є найвідоміші університети Сполученого Королівства (у таких містах, як Оксфорд, Кембрідж, Лімерик, Дархем, Глазго та ін). Сьогодні цей формат найбільш широко представлений у Великобританії і Ірландії, а також в інших країнах Європи, і є офіційним форматом Світових чемпіонатів з Парламентським дебатів. Британський формат являє собою модель британського парламенту, в якій є 2 команди «ствердження» (команди Уряду) і дві команди «заперечення» (команди Опозиції), що складаються з двох спікерів кожна. Протягом дебатів вони намагаються переконати в своїй правоті суддю. Команди в залежності від виступу під час раунду отримують рейтинг від 1 до 4 (1 — найкращий, 4 — найгірший). Наразі організаціями, які розвивають проведення дебатів в Україні, є ВМГО «Федерація дебатів України» та ВМГО «Дебатна Академія».
-
Фото: Аліна Аврамчук
vk.com/speakupdebate
-
Фото: Аліна Аврамчук
vk.com/speakupdebate
-
Фото: Аліна Аврамчук
vk.com/speakupdebate
Автор: Олександра ЛОЗОВ’ЮК
Фото: Аліна АВРАМЧУК