У Запоріжжі триває проект Ґете-Інституту «Мова. Культура. Німеччина»

У Запорізькій обласній науковій бібліотеці ім. Горького реалізовується проект Ґете-Інституту "Мова. Культура. Німеччина". Завдяки цій програмі у запоріжців з'явився відкритий доступ до сучасних інформаційних матеріалів і документів з Німеччини і про Німеччину

Завдяки проекту Ґете-Інституту «Мова. Культура. Німеччина» відвідувачі запорізької бібліотеки ім. Горького можуть вільно користуватися літературою та іншими джерелами інформації, пов’язаними з німецькою культурою, мовою тощо. Сьогодні фонд містить майже 500 одиниць документів різного типу: книги, відео- та аудіодокументи, настільні ігри тощо. Завдяки новим надходженням ця цифра поступово збільшується. Це і видання з мовознавства і літературознавства, історії та країнознавства Німеччини, медицини та суспільних наук, теорії перекладу та педагогіки тощо. 

fcgmrcuoysu er8v2jdl5sq

В іноземному відділі бібліотеки наразі існує можливість замовити таку літературу з електронного каталогу Бібліотеки Ґете-Інституту за багатьма темами та напрямками. Робітники закладу дозволяють користуватися виданнями не тільки в читальному залі, а й брати їх на абонемент, тобто, додому. А ще у користувачів бібліотекі є можливість безкоштовно попрацювати з онлайн-сервіс ами Бібліотеки Ґете-Інституту, через котрі можнаа завантажувати будь-які наявні електронні книги та переглядати різні фільми.

odpgepkpnpi

Проект розрахований не тільки для дорослих, а й для дітей та підлітків. Для цього створена можливість користуватися книжками з яскравими ілюстраціями, настільними іграми, дидактичними матеріалами. А для  для тих, хто вчить німецьку, стануть в нагоді посібники європейських стандартів освіти з унікальними рекомендаціями щодо вивчення іноземних мов, цікави методами навчання.

  m1a5f4eh6bo

Нам вдалося поспілкуватися з мовним асистентом Ґете-Інституту в Україні Сюзанн Бішоф, яка розказала нам про попит запорізької аудторії на програму проекту «Мова. Культура. Німеччина»:  «Наш проект вже став доволі популярним. На кожну зустріч, гру або перегляд фільму збирається чимала кількість людей. Також багато читачів цікавляться різними виданнями німецькою мовою. Приходять люди зовсім різного віку, проте найбільше проектом зацікавилась молодь. Найбільшим попитом, мабуть, користуються мовні ігри, які ми проводимо і для дітей, і для дорослих, а також різні книжкові видання».

Ґете-Інститут (Інститут ім. Ґете) — німецька громадська організація, метою якої є популяризація німецької мови за кордоном та підтримка міжнародної культурної співпраці різних країн з Німеччиною.

Названа на честь німецького поета Йоганна фон Гете. Інститут Ґете проводить мовні курси та сертифікацію знань німецької мови. Заснований в 1925 році як Німецька академія і представлений в 78 країнах світу 143 інститутами.

Автор: Анастасія СЛОБОДЕНЮК