У Запоріжжі вчетверте відбувся літературний фестиваль «Книжкова толока»

З 26 по 28 жовтня включно в Запоріжжі відбувся четвертий Міжнародний фестиваль «Запорізька книжкова толока»

Фото: Олександра Ган

Фестиваль проходив у виставковому центрі «Козак-Палац». Простір фестивалю було поділено на окремі секції. Гостями «Книжкової толоки» стали представники таких відомих українських видавництв як «Темпора», «Фабула», «Дике поле», «Vivat», «Видавництво Старого Лева» та інші.  За словами організаторів, всього в «Толоці» взяло участь більше 70 видавництв та близько 200 творців. А заходів відбулося близько 300.

Книжки Запорізька толока

«Ми вже п’ятий рік працюємо, розвиваючи культуру не тільки на території Запорізької області. Нашою стратегічною метою є побудова культурного фронту. І цього року ми розпочали географічне розширення нашої діяльності. Починаючи з Запорізької толоки, ми йдемо далі і проводимо подібні заходи в Маріуполі, Слов’янську, Сєвєродонецьку», — розповів організатор фестивалю Ігор Гармаш.

Участь в конкурсі на кращу книгу «Запорізької книжкової толоки-2018» взяло близько сотні номінантів. Гран-прі отримало видавництво «Дике поле» за книгу «Письменники Запорізького краю (кінець ХХ-початок XXI ст). Антологія творів». Крім того, було нагороджено переможців у 6 різних категоріях: дитяча та підліткова література, українська художня література, художня література (видання про культуру й мистецтво, арт-буки), есеїстика, публіцистика, переклади іноземної художньої літератури.

Фото: Олександра Ган

Фото: Олександра Ган

На заході обговорювались соціально-важливі теми і демонструвалися різноманітні книжки, як українських авторів, так і закордонних. Була представлена велика кількість розвиваючої,  дитячої та  історичної літератури.

Нагадаємо, що в Запоріжжі «Книжкова толока» проходить вже вчетверте.

Олександра ГАН