У Запорізькому національному університеті відбувся фестиваль шкільних медіа

Фестиваль шкільних медіа «Культурне розмаїття Запорізького краю», ініційований факультетом журналістики Запорізького національного університету відбувся 16 листопада, в День працівників телебачення, радіо та зв’язку

Фото: Олександра Старцева

У конкурсі взяли участь школярі з навчальних закладів Запоріжжя, Мелітополя, Гуляйполя, Дніпрорудного та інших містечок та сіл Запорізької області.

Конкурс проводився за 4 категоріями:

«Друковане ЗМІ»

 

«Радіосюжет»

 

«Телесюжет»

 

«Інтернет-публікація»

 

«Рекламна продукція»

 

IMG_1781

Друковані ЗМІ конкурс ЗНУ

Переможці номінації “Друковані ЗМІ”:

ІІІ місце – Великобілозерська загальноосвітня школа №3 Великобілозерської сільської ради Запорізької області.

ІІ місце –  Запорізький навчально-виховний комплекс №19 Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради

І місце – Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Запорізької міської ради Запорізької області


Переможці номінації «Радіопрограма»:

radio

ІІІ місце – Запорізький колегіум «Елінт» з радіопрограмою «Багатонаціональна Україна»,

ІІ місце – Кушугумський навчально-виховний комплекс «школа І-ІІІ ступенів-гімназія «Інтелект» з радіопрограмою «До джерел»,

І місце –  КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат 1-3 ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради


Переможці номінації «Телевізійний матеріал»:

ІІІ місце –Лагода Єгор, Русин Ігор, Луценко Катерина (колектив 5-А класу) телевізійний матеріал «День захисника України, «Запорізька загальноосвітня школа № 80 м. Запоріжжя.

ІІ місце – Кіт Ангеліна, Бєлова Марія та Горпинич Вікторія телевізійний матеріал «»Ти не один!..» (Багатонаціональна Україна)», Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №78.

І місце – Семенець Аміна, Соболевський Микита, Бікулова Єлизавета. Телевізійний матеріал «»Моя сила — це моя родина!», КЗ «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Світоч».


Переможці номінації «Мультимедійна інтернет-публікація»:

ІІІ місце – Широківський заклад загальної середньої освіти Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області

ІІ місце – Запорізький класичний ліцей

І місце – Запорізька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №100 Запорізької області Запорізької міської ради


Переможці номінації «Рекламна продукція»:

ІІІ місце – Татаринова Анастасія, рекламна продукція, тематичний напрямок «Ми різні, але ми рівні» Вознесенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області

ІІ місце – Соціальна реклама «Ми різні, але ми рівні». Запорізька загальноосвітня середня школа I-III ступенів № 39

І місце – Конкурсна робота: «Пам’ятаємо про минуле, дбаємо про майбутнє», Запорізький Навчально-виховний комплекс 109

IMG_1946

Творчі номери від студенток третього курсу факультету журналістики: Анастасія Куркіна, поетеса, призер Обласного Запорізького конкурсу поезії та прози, журналістка телеканалу, прочитала вірш власного авторства, а Шахсанам Біналієва, авторка фентезійної трилогії та переможниця конкурсу від «1+1» «Океан Ельзи кавер», заспівала пісню.

IMG_1995

IMG_2159

Медіафестиваль ЗНУ 2018

Конкурсні роботи учасників у категорії «Друковане ЗМІ»

Цікаво, що найбільше робіт було подано в номінації «Друковане ЗМІ». Ми вирішили поцікавитися в жюрі, чому в наше століття супертехнологій та новітніх медіа, найпопулярнішим в конкурсі стало традиційне «гутенбергове» ЗМІ. Своєю думкою поділилася з «Юніверс» Інна Федорівна Горбенко, доцент кафедри видавничої справи факультету журналістики ЗНУ: «Друковане слово завжди буде жити. Незважаючи на популярність інтернет-ЗМІ, телебаченя та радіо, молоді завжди цікаво створювати друковані видання. Конкурсанти збирали інформацію, досліджували, верстали, підбирали ілюстрації. Цього року на конкурс вперше подали таке видання, як буклет, приємно вразив спецвипуск з кінорецензіями. Всі видання було цікаво читати, дізнаватися нову інформацію, наприклад, я тепер знаю, що в Запорізькому краї проживають караїми».

Після церемонії нагородження учасників та переможців медіафестивалю,  для школярів провели екскурсію студмістечком та медіа-центром ЗНУ, а також познайомили з факультетом журналістики. Викладачі журфаку провели й низку тренінгів та майстер-класів для учасників конкурсу:

  • Тренінг із розслідувальної журналістики
  • Майстерня молодого редактора
  • Тренінг із рекламістики

Олександра ЛОЗОВ’ЮК

Фото: Олександра СТАРЦЕВА