У ЗНУ презентували книгу про роль жіноцтва у Другій світовій війні

17 березня історичний факультет Запорізького національного університету відкрив свої двері науковцям із Києва та Харкова, котрі презентували щойно видану книгу «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства»

ZNU

Наукові редактори видання, Катерина Кобченко та Гелінада Грінченко, основну ідею створення цієї праці окреслили наступним чином: відхід від створеного радянською владою кліше, так званої політики пам’яті, що заважає сприймати минуле таким, яким воно було насправді. В конкретизованому ж значенні — розкриття поняття гендерної спеціфіки в контексті Другої світової війни.

ЗНУ 2016

ZNU

Було також зазначено, що презентована збірка має глибоке наукове історичне підґрунтя не тільки вітчизняного, а й зарубіжного дослідницького досвіду. Катерина Кобченко та Гелінада Грінченко докладно розповіли про власні наукові статті, опубліковані у презентованому виданні.

Гелінада Грінченко

Гелінада Грінченко

Катерина Кобченко

Катерина Кобченко

Наостанок, гості акцентували увагу на тому, що їх книга не продається. Наклад видання буде передано до бібліотечних фондів України цілком безкоштовно, адже мета написання – не отримання фінансової винагороди, а просвіта громадян. Декілька примірників книги «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства» займуть гідне місце на полицях Наукової бібліотеки ЗНУ.

Автор: Марія Остапенко