У ЗНУ студентів навчили новим інструментам журналістських розслідувань

Дводенний семінар з фактчекінгу пройшов на факультеті журналістики Запорізького національного університету 6 та 7 жовтня. Головний редактор ресурсу Factcheck.com.ua Олександр Гороховський та економічний аналітик проекту Дмитро Єфремов навчали учасників «контролюючій» журналістиці

Фото Катерини Майбороди

Медіатренери детально розказали про концепцію фактчекінгу, основою якого є моніторинг політичної риторики та оцінка правдивості висловлювань публічних персон. Для його аналізу журналісти використовують інформацію виключно з відкритих, документально зафіксованих джерел: починаючи з засідань Верховної Ради, завершуючи заявами, розміщеними  на персональних сторінках публічних персон у  соцмережах.

«Ми не мисливці, що полюють «за головами» та за брехнею, ми, скоріш, шукаємо істину», — зауважив Олександр Гороховський. Проект  Factcheck.com.ua, за словами організаторів, має на меті навчити громадян правильно перевіряти інформацію та підвищити рівень політичної та економічної усвідомленості суспільства.

Фото Катерини Майбороди

Фото Катерини Майбороди

Модератори на прикладі реальних заяв представників українського політикуму продемонстрували алгоритми аргументації та логіку доказів того чи іншого висловлювання. На сьогодні фактчекінгові агентства функціонують у 32 країнах світу, на теренах України цей вид аналітичної журналістики з’явився не так давно, але доволі швидко набирає обертів.

«Тренінг мені сподобався, я не очікувала, що це буде настільки захопливо. Виділила для себе декілька методів опрацювання інформації, обов’язково скористаюся ними в майбутньому. Особливо була задоволена практичною частиною, де можна було спробувати себе в ролі «шукача правди» на невигаданих прикладах. Також цікаво було більше дізнатися про роботу з цифрами та статистикою», — поділилася своїми враженнями студентка 3 курсу факультету журналістики, Наталя Липовецька.

Організатором семінару  «FactCheck – унікальний інструмент журналістських розслідувань» виступив безпосередньо інформаційно-аналітичний проект Factcheck за підтримки CAPS – школи державного управління, Громадської організації “Українська команда реформаторів” і Запорізького національного університету.

Автор: Олександра ЛОЗОВ’ЮК

Фото: Катерина МАЙБОРОДА