У ЗНУ успішно фінішувала Школа блогерів та громадських журналістів
31 липня 2016 року у Запорізькому національному університеті відбулося закриття Школи блогерів і громадських журналистів, організованої ГО «Спілка молодих і незалежних журналистів» за підтримки Іnterlink Academy, уряду Німеччини і ЗНУ
Протягом 10-денного курсу інтенсивного навчання відбувся ряд тематичних тренінгів, цікавих зустрічей, презентацій та культурних заходів. Учасники плідно попрактикувалися у таких журналістських жанрах, як репортаж, фоторепортаж, інтерв’ю, дізналися основи цифрової безпеки та медіа права. За цей час у Школі побувало немало відомих спеціалістів із журналістської діяльності в Україні, серед яких – тренер з цифрової безпеки Микола Костинян та блогер Максим Щербина. Також відбулася скайп-презентація від українського медіа-експерта Романа Кабачія (Інститут масової інформації).
Школа блогерів стартувала 22 липня 2016 року. З 90 поданих заявок організатори визначили 24 учасники віком до 23 років із різних міст України: Запоріжжя, Бердянська, Дніпра, Кіровограду, Кривого Рогу та ін. Тренерами Школи виступили молоді українські медіа-експерти: регіональний кореспондент «Громадського радіо» Надія Вірна, менеджер проектів ГО «Інтерньюз Україна» Кирил Єсін та редактор проекту «StopFake» Артем Бабак.
Тренінги відбувалися у дружній атмосфері в 241 аудиторії навчального корпусу №2 Запорізького національного університету. Окрім того, практичні заняття проходили на території студмістечка ЗНУ, а також на острові Хортиця, де гості міста могли познайомитися з найвідомішою природною пам’яткою Запоріжжя.
Протягом занять спікери детально розказали про алгоритм ефективного блогінгу, принципи створення та просування свого контенту, особливості громадської журналістики. Тренери поділилися знаннями про інструменти пошукової оптимізації та провели практичні заняття з візуалізації тексту. Учасники Школи навчилися знімати відео та фото, редагувати їх, захищати інформацію на власному цифровому пристрої та проводити унікальні журналістські розслідування.
Щоб випробувати на практиці отримані протягом курсу знання, молоді журналісти поділилися на декілька команд та обрали теми для створення авторських медіа-проектів. В контексті Школи відбувся публічний захист проектів та було обрано переможців, яким організатори в урочистій атмосфері вручили нагороди та спеціальні подарунки.
Після церемонії вручення сертифікатів, що відбулася 31 липня 2016 року у стінах Запорізького національного університету, учасники Школи блогерів та громадських журналістів поділилися своїми враженнями від 10-денного тренінгу:
Руслан Афончиков, Запоріжжя:
— Школа блогерів була дуже інформативною та корисною для мене. На відміну від багатьох інших тренінгів, знання, отримані тут, я зможу використовувати на практиці. На семінарі по основах цифрової безпеки я дізнався, як можна надійно захистити свою електронну пошту, сторінки в соціальних мережах. Також завдяки Школі навчився основам створення якісної інфографіки, тож, тепер можу розвивати свої навички і в цьому.
Богдан Великий, Новомосковськ:
— Я дуже радий, що мене вибрали для участі у Школі блогерів та громадських журналістів. Я дізнався, як працювати з різними ресурсами, сайтами, реєстрами. Звісно, ще багато інформації треба проаналізувати, повторити. Добре, що тренери зберегли всі презентації та матеріали на Google-диску, доступ до котрого відкрито всім учасникам Школи. Тож я зможу ще не раз займатися по цих темах. Щодо проживання: я вперше пожив у гуртожитку, адже вчився на заочній формі і такої можливості у мене не було. Ще – нас дуже добре годували. Протягом всіх 10 днів я познайомився з багатьма людьми. Тренери та запрошені спеціалісти – дуже цікаві люди, я із захватом слухав їх.
Анна Ізмалкова, Запоріжжя:
— В першу чергу, хочу всім подякувати! Особливо тренерам, які дуже яскраво та цікаво подавали нам всю інформацію і одразу демонстрували, як ці знання використовувати в журналістській діяльності. Для мене це дуже важливо – вчитися не сухій теорії, а здобувати знання на практиці. Я дуже рада, що нам пощастило перемогти в у конкурсі медіа-проектів Школи блогерів – і я ще раз хочу подякувати нашому тренеру-ментору Артему Бабаку, котрий вчив нас та давав дуже корисні поради.
Олександра ЛОЗОВ’ЮК